سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار دادستان‌های کره‌ی جنوبی از فروش بیت کوین مصادره شده‌ی مجرمان سود می‌بردند

دادستان‌های کره‌ی جنوبی از فروش بیت کوین مصادره شده‌ی مجرمان سود می‌بردند

دادستان‌های کره جنوبی بیت کوین مصادره شده از مجرمان را فروخته‌اند. از این فروش حدود 10.9 میلیون دلار آمریکا سود کرده‌اند که به خزانه ملی منتقل شده است.

به گزارش ارزنیوز؛ CoinDesk Korea گزارش داد که برای اولین با در تاریخ کشور کره‌ی جنوبی، دادستان‌ها بیت کوین مصادره شده از مجرمان را فروخته‌اند. از این فروش حدود 12.3 میلیارد وون (حدود 10.9 میلیون دلار آمریکا) سود کسب کرده‌اند که به خزانه داری ملی منتقل شده است.

در تاریخ 1 آوریل، دادستان منطقه‌ی سوون (Suwon) اعلام کرد که در آوریل 2017 از اپراتور سایت غیر قانونی 191 بیت کوین مصادره شده است.

مقامات در ابتدا 216 بیت کوین را از این سایت غیر قانونی مصادره کردند، اما دردادگاه عالی فقط 191 بیت کوین اعلام شد که مصادره شده است. این اولین بار بود که دادگاه کره جنوبی ارزدیجیتال را به عنوان “دارایی‌های نامشهود” تصدیق کرد و به مقامات این اجازه را داد که ارزدیجیتالی از طریق فعالیت‌های غیر قانونی بدست آماده یا برای آن استفاده است، مصادره کنند.

دادستان‌های کره‌ای به دلیل نامعلوم بودن قانون پیرامون ارز رمزنگاری شده، بیت کوین مصادره شده را در چهار سال گذشته حفظ کردند. طبق آژانس خبری Yonhap کره جنوبی، دادستان‌ها برای نقد کردن بیت کوین مصادره شده در 25 مارس، دقیقاً روزی که قانون رمزنگاری این کشور به مرحله اجرا درآمد، اقدام کردند.

زمانی که دادستان‌ها بیت کوین‌های سایت اپراتور سایت غیر قانونی را مصادره کردند، ارزش آن حدود 270 میلیون وون (حدود 240،000 دلار) بود و مبلغی که در تاریخ 25 مارس فروخته می‌شود بیش از 45 برابر آن است.

اپراتور آن سایت غیر قانونی، از ماه می 2014 فعالیت خودش را شروع کرده و تا آوریل 2017 زمانی که دستگیر شد به فعالیتش ادمه داد. او 18 ماه در زندان سپری کرد و اکتبر 2018 آزاد شد.

لینک منبعcoindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید