چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار دریافت کمک بیت کوینی توسط پیام رسان سیگنال

دریافت کمک بیت کوینی توسط پیام رسان سیگنال

کاربران پیام‌رسان سیگنال (Signal) هم‌اکنون می‌توانند از قابلیت پرداخت به وسیله بیت کوین در این نرم‌افزار استفاده کنند. سیگنال یک پیام‌رسان اجتماعی با قابلیت ارسال پیام به صورت رمزنگاری شده و محرمانه است که در پی مهاجرت اخیر کاربران سراسر دنیا از واتساپ به شدت محبوب و شناخته‌شده است.

به گزارش ارزنیوز؛ پیام‌رسان سیگنال روز دوشنبه رسماً اعلام کرد که این پلتفرم امکان پشتیبانی از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین به عنوان روشی برای ارسال کمک‌های مالی بنیاد فناوری سیگنال (Signal Technology Foundation) را فراهم کرده است. این بنیاد غیر دولتی شرکت مادر پیام‌رسان سیگنال به شمار می‌رود. در این بیانیه چنین آمده است: «ما به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و غیر دولتی به حمایت شما کاربران نیاز داریم. اگر شما در انتظار پذیرش ارزهای دیجیتال توسط سیگنال برای ارسال کمک‌های سخاوتمندانه خود بوده‌اید، این قابلیت اکنون فراهم شده است.»

در حال حاضر انتخاب ارزهای دیجیتال به عنوان کمک مالی در بخش Donate موجود در وب‌سایت اپلیکیشن سیگنال قرار گرفته است که با همکاری پلتفرم بزرگ اعطای کمک‌های مالی The Giving Block در دسترس کاربران قرار دارد.

سیگنال از ۱۲  ارز رمزنگاری برتر نظیر بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش، جمینی ،زد کش و چین لینک پشتیبانی می‌کند. سیگنال در یادداشتی که به این ویژگی جدید اشاره دارد، چنین گفته است: «با استفاده از The Giving Block ، امکان اهدای کمک‌های مالی به صورت ناشناس نیز وجود دارد.»

سیگنال یک پیام‌رسان چند پلتفرمی با قابلیت ارسال پیام با رمزنگاری end-to-end است. شرکت مادر این پیام‌رسان در فوریه سال ۲۰۱۸ توسط هم‌بنیان‌گذار واتساپ یعنی برایان اکتون (Brian Acton) بنیان‌گذاری شد. وی در سال ۲۰۱۷ به منظور ایجاد این پیام‌رسان، پروژه‌های واتساپ و فیس‌بوک را ترک کرد.

در ژانویه سال ۲۰۲۱ خبرهایی در خصوص اجرای فاز آزمایشی پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال توسط پیام‌رسان سیگنال منتشر شد. در این خبر اشاره شده که سیگنال ویژگی پرداخت توسط ارزهای دیجیتال را مبتنی بر سکه محرمانه استلار(Stellar)وصرافی بایننس اجرایی خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که بنیان‌گذار سیگنال یعنی موکسی مارلین اسپایک (Moxie Marlinspike) به عنوان مشاور در پروژه ارزهای دیجیتال MobileCoin نیز همکاری می‌کند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید