چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار در یک ایالت آمریکا قراردادهای هوشمند به رسمیت شناخته شد

در یک ایالت آمریکا قراردادهای هوشمند به رسمیت شناخته شد

مجلس نمایندگان ایالت آیووا لایحه‌ای را تصویب کرد که طی آن نقل و انتقالات و اسناد ثبت شده روی قراردادهای هوشمند به رسمیت شناخته خواهد شد.

به گزارش ارزنیوز؛ مجلس نمایندگان ایالت آیووا آمریکا، در روز دوشنبه لایحه‌ای را برمبنای این موضوع که تراکنش‌ها و اسناد ثبت‌شده روی قراردادهای هوشمند بلاک چین را به رسمیت می‌شناسند را تصویب کرد. این لایحه‌ی قانونی SF541 نام دارد که در اوایل ماه جاری میلادی به تصویب مجلس سنای ایالت آیووا رسیده بود.
طبق لایحه‌ی تصویب شده، قراردادهای هوشمند هم شکلی قانونی مانند قراردادهای عادی پیدا خواهند کرد. فناوری دفتر کل توزیع‌شده هم به‌عنوان یک ابزار ذخیره‌ی سوابقِ قابل‌اتکا و الکترونیکی عمل می‌کند.
در این لایحه متنی برابر با این که یک قرارداد نباید تنها به این دلیل که یک قرارداد هوشمند است یا دارای بخش‌هایی از یک قرارداد هوشمند است، دارای مشروعیت و الزام اجرایی نباشد و هر نوع ثبت حقوق یا مالکیت را نمی‌توان با تکیه بر این موضوع که در یک شبکه بلاک چین منتشر شده است، نادیده گرفت، به جز این که تراکنش مورد نظر مشخصاً با انتقال حقوق موردنظر در ارتباط باشد، آمده است.
لایحهی مذکور قانونی روز دوشنبه بدون مخالفت نمایندگان و با ۹۴ رأی موافق تصویب شد. اوایل ماه مارس هم مجلس سنای این ایالت با ۴۷ رأی موافق و بدون رأی مخالف، لایحه را تصویب کرده بود.

«استیو هانسن» (Steve Hansen)، نماینده‌ی دموکرات مجلس نمایندگان ایالت آیووا آمریکا، اعلام کرد که تصویب و عملیاتی‌شدن این لایحه در نهایت می‌تواند به قانون‌گذاری گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین،منجرب شود. «جف شیپلی» (Jeff Shipley)، نماینده‌ی جمهوری‌خواه مجلس هم اعلام کرد که این لایحه بیش از آن‌که به قانون‌گذاری مربوط باشد، به تعریف این حوزه در زمان فعلی مرتبط است. به‌گفته وی، بیت کوین هم تحت رویکرد این تعریف قرار خواهد گرفت.

لینک منبعCointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید