چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار دوج کوین اولین قدم های پذیرش عمومی خود را پشت سر گذاشت

دوج کوین اولین قدم های پذیرش عمومی خود را پشت سر گذاشت

دوج کوین ارز دیجیتال محبوب و معروف این روزها ، توانسته است با موفقیت اولین قدم‌های پذیرش عمومی خود را طی کند. این ارز هم‌اکنون از طریق ۱۸۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر ایالات متحده آمریکا در دسترس مردم قرار گرفته و قابل خرید و فروش است.

شرکت «کوین فلیپ» (Coinflip) که در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات مربوط به دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، خبر پشتیبانی دوج کوین از ابتدای ماه مارس را رسانه‌ای کرد‌. «دنیل پولوتسکی» (Daniel Polotsky) به عنوان مدیر عامل و هم‌بنیان‌گذار این شرکت، دلیل تصمیم خود را «محبوبیت اخیر دوج کوین و پذیرش گسترده آن» دانست.

در تاریخ ۴ فوریه، قیمت دوج کوین تنها چند دقیقه پس از اشاره‌ی ایلان ماسک در حساب توئیتری خود به آن، به طرز چشم‌گیری افزایش یافت. ایلان ماسک توئیتی از یک موشک در حال حرکت به سمت ماه منتشر کرده و عبارت دوج (Doge) را در زیر آن کامنت کرده بود. دو روز پس از این رخ داد، ایلان ماسک به عنوان دومین شخص ثروتمند جهان یک نظرسنجی جالب و طنزآلود را منتشر نمود. وی از دنبال‌ کنندگان خود سوال کرد که ایا به نظر آن‌ها دوج کوین می‌تواند واحد پولی آینده‌ی جهان باشد؟ از ۲.۴ میلیون نفر شرکت کننده در این نظرسنجی، ۷۱.۳ درصد جواب مثبت به این نظر سنجی داده بودند.

«مارک کوبان» (Mark Cuban)، مالک شرکت (NBA Dallas Mavericks) در تاریخ ۸ فوریه در مصاحبه‌ای با مجله معتبر Forbes بیان نمود که توجه‌های اخیر به این کوین دیجیتال مبتنی بر طنز برای صنعت ارزهای دیجیتال «اتفاق بدی نیست». کوبان در این مصاحبه اضهار داشت:

«(دوج کوین) شانس بیشتری را برای موفق شدن به شما ارائه می‌دهد. با این کوین می‌توانید اقتصاد مبتنی بر عرضه و تقاضا را آموخته و دنیای ارزهای دیجیتال را به مردم معرفی کنید. من به این کوین به عنوان ارزان‌ترین ابزار آموزشی در دسترس اقتصاد علاقه دارم.»

در طی دو هفته‌ی اول ماه فوریه، ارزش این ارز دیجیتال بیش از ۲۰۰ درصد افزایش توانست از ۰.۰۳ دلار به ۰.۰۹ دلار برسد. از آن تاریخ به بعد، قیمت دوج کوین اندکی اصلاح شده و به ۰.۰۵ دلار رسیده است. برخی از کاربران معتقدند که افزایش قیمت دوج کوین یک افزایش ارگانیک نبوده و رشد ۸۵ درصدی آن به فروپاشی (GameStop) و گروه ردیت (WallStreetBets) مربوط است. تنها دو روز بعد از این اتفاقات، « جین سیمونز »‌ (Gene Simmons) در حساب توئیتری خود خبر خرید دوج کوین را رسانه‌ای کرد.  این خبر باعث شد تا تنها در عرض ۲۴ ساعت قیمت دوج کوین تقریبا ۴۰ درصد افزایش یابد.

شرکت وین فلیپ در طی ۱۲ ماه اخیر با افزایش نجومی تقاضا از جانب کاربران مواجه شده است. در حال حاضر در آمد سالیانه‌ی این شرکت بیش از سه برابر شده و تعداد دستگاه‌های خودپرداز آن از ژانویه سال ۲۰۲۰ از ۴۴۱ عدد به حدود ۱۸۰۰ عدد افزایش یافته است. امروزه دستگاه‌های این شرکت در ۴۵ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به غیر از دوج کوین، دستگاه‌های خودپرداز شرکت Coinflip از ارزهای دیجیتال محبوب نظیر بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، BNB، DASH، LINK، USDC و XLM پشتیبانی می‌کنند.

خلاصه:

در ۴۵ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا مردم می توانند پرداخت های خود را با دوج کوین و توسط دستگاه خود پرداز انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید