چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار دوج کوین در اغما/ ایلان ماسک رنگ عوض کرد

دوج کوین در اغما/ ایلان ماسک رنگ عوض کرد

به نظر می‌رسد که ایلان ماسک تبلیغات برای ارز دیجیتال دوج کوین را کاهش داده و معتقد است که سرنوشت این کوین از این پس، از کنترل او خارج می‌شود. وی همچنین توصیه می‌کند که در سرمایه گذاری محتاط باشید.

به گزارش ارزنیوز؛ ساعاتی قبل از حضور ایلان ماسک در برنامه (Saturday Night Live)، مشخص شد که مدیر عامل تسلا قصد دارد تا این بار در جبهه کاهش دهنده هیاهوی ایجاد شده در اطراف ارز دیجیتال دوج کوین ایفای نقش کند.

در روز پنجشنبه؛ ماسک به دنبال کنندگان توییتر خود یادآوری کرد: سرمایه گذاری ارزهای رمزپایه از نظر او سوداگرانه است.

ماسک مصاحبه خود با TMZ که در ماه فوریه انجام شده بود را دوباره منتشر کرد و در جواب سوالی که در آن مصاحبه از او در خصوص ارزش تورمی دوج کوین شده بود اینگونه پاسخ داد: بله در آن زمان چنین بود.

وی همچنین افزود: من قطعا فکر می‌کنم مردم نباید پس انداز زندگی خود را در ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنند و می‌دانم که این کار عاقلانه نیست. من تصور می‌کنم این احتمال وجود دارد که ارز رمزنگاری شده به ارز اصلی مورد استفاده در جهان تبدیل شود، اما دانستن این‌که کدام یک از این ارزها باقی خواهد ماند، هنوز قطعی نیست. شاید تعداد ارزها در سال‌های آینده چند برابر شود. اما در حال حاضر این موضوع در حد یک نظریه است.

افزایش 14 هزار درصدی دوج در سال 2021 تا میزان قابل توجهی به دلیل ارسال پست‌های ماسک در شبکه‌های اجتماعی و تمایل بازرگانان به پمپاژ یک کوین تقریباً مرده به روشی مشابه سهام گیم استاپ (GameStop) و ای.ام.سی (AMC) بود.

همان‌طور که ماسک یادآوری کرد، سرمایه گذاران باید بسیار مراقب باشند، ارزش دوج در اوایل صبح جمعه 23 درصد تغییر داشته و یک چهارم ارزش خود را، پس از افزایش به سطح 0.69 دلار در اواسط هفته، از دست داد.

بلافاصله پس از ارسال ویدیو مصاحبه از سوی ماسک در توییتر، قیمت این کوین از 0.52 دلار به 0.64 دلار افزایش یافت، اما این توییت با هشداری همراه بود که بسیاری به آن بی توجهی کردند: ارز رمزنگاری شده امیدوار کننده است، اما لطفاً با احتیاط سرمایه گذاری کنید!

ماسک با اشاره به دوج افزود: من سرنوشت نامعلوم را دوست دارم و چه چیزی می‌توانست مثل سرنوشت دوج نا‌معلوم باشد. ارزی که به عنوان یک سرگرمی ابداع شده بود ولی اکنون تبدیل به ارز واقعی شده است.

اما خبرنگاران ماسک را با ادعای اینکه توییت‌های وی باعث افزایش سرمایه‌گذاری دوج کوین شده است، بمباران کردند.

ماسک پیش از این ادعا کرده بود که از هرگونه تحقیق رسمی در مورد تأثیر توییت‌های خود بر قیمت دوج کوین استقبال می‌کند، اما هنگامی که خبرنگاران از وی در مورد احتمال انتشار یک توییت دیگر که منجر به تغییر قیمت شود، سوال کردند، مدیر عامل تسلا پاسخ منفی داد.

وی افزود: همین را برای گفتن دارم بیش از حد در رمزنگاری ریسک نکنید.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید