جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه تحلیل بیت کوین دور شدن هر روزه ی بیت کوین از قیمت ۵۰ هزاردلار ؛‌...

دور شدن هر روزه ی بیت کوین از قیمت ۵۰ هزاردلار ؛‌ آیا روند نزولی ادامه دارمی شود؟

روند نزولی بیت کوین همچنان ادامه دارد‌، امروز قیمت بیت کوین ۱۲ درصد از قیمت دیروز خود نیز کاهش یافت. بیت کوین توانست از سطح حمایتی ۴۴۷۵۰ دلار عبور کرده و به قیمت ۴۷ هزار دلار برسد.

دیروز این ارز دیجیتال روندی امیدوار کننده را پشت سر گذاشت زیرا سعی در شکستن الگوی مثلث متقارن کوتاه مدت داشت. اما متاسفانه این وضوع یک موفقیت کاذب بود زیرا قیمت بیت کوین در ۵۲ هزار دلار معکوس شد.

با نگاهی به نمودار کندل دیروز متوجه خواهیم شد که بیت کوین با قیمت ۴۷۲۰۰ به زیر کانال صعودی قبلی نفوذ کرده است. در حالی که گاوها سعی کردند از سطح خود دفاع کنند‌، در سه روز گذشته بیت کوین همچنان روند نزولی خود را ادامه داده است.

با این وجود ، بیت کوین در حال انجام معاملات در زیر کانال قیمت است زیرا اصلاحات قیمت مورد نیاز در حال انجام هستند. جالب اینجاست که افت قیمت این هفته نیز مصادف با یک هفته سخت در بازارهای مالی است‌، NASDAQ بیشترین سقوط خود را از اکتبر سال گذشته تجربه کرده است.

سطح پشتیبانی و مقاوت بیت کوین

سطح پشتیبانی کلیدی: ۴۴۷۵۰ دلار،‌ ۴۳۷۴۵ دلار،‌ ۴۲۷۶۰ دلار، ۴۲ هزار دلار، ۴۰۳۰۰ دلار.

سطح مقاومت کلیدی:‌ ۴۷۲۰۰ دلار، ۴۸ هزار دلار،‌ ۵۰ هزار دلار، ۵۱۵۰۰ دلار، ۵۲ هزار دلار

با پیشروی به جلو اولین سطح حمایت قوی ۴۴۷۵۰ بود. به دنبال این قیمت ۴۳۷۴۵ ، ۴۲۷۶۰ دلار و ۴۲ هزار دلار به ترتیب سطح‌های مقاومتی بعدی بودند. پشتیبانی اضافی ۴۰۳۰۰ دلار بوده است.

از طرفی دیگر اولین مقاومت ۴۷۲۰۰ دلار است که به ترتیب به اعدادی از قبیل ۴۸۰۰۰ دلار، ۵۰۰۰۰ دلار،۵۱۵۰۰  و ۵۲ هزار  دلار تبدیل شدند.

RSI اکنون به راحتی در زیر خط میانی قرار دارد و به سمت پایین می رود. این نشان می‌دهد که خرس ها در حال کنترل بازار هستند که به این معنی است که روند نزولی واقعی است. Stochastic RSI فروخته شد و یک سیگنال متقاطع صعودی در این‌جا اولین سیگنال برای پایان این اصلاح خواهد بود.

نمودار روزانه Bitstamp بیت کوین

بیت کوین شاهد یک هفته اصلاح قیمت بود و قیمت آن در عرض چند روز از سطح ۵۸  هزار دلار به ۴۴ هزار دلار کاهش پیدا کرد. این شیب نزولی باعث ایجاد ترس و وحشتی در بازار ارزهای دیجیتال شده و خوش‌بینی‌های چند روز گذشته را به طور کامل متوقف نمود. به عنوان مثال؛ شاخص‌های ترس از بازار و طمع خریداران که پیش از کاهش قیمت بیت کوین امتیاز ۹۰ گرفته بود، اکنون در سطح ۵۶ به پایین‌ترین میزان ماهیانه خود رسیده.

نمودار ۴ ساعته‌ی بیت کوین نشان‌دهنده‌ی روند نزولی روشنی را از قیمت ۵۸ هزار دلار و پایین‌تر است. این رقم ممکن است بالاترین سطح موجود برای روند ماه‌های آینده باشد و باعث ایجاد دوره‌ی اصلاح طولانی‌‌تری شود. با این حال اقدام انجام شده می‌تواند ناشی از ناتوانی‌ این روز‌های بیت کوین برای افزایش قیمت بوده باشد؛ زیرا که هر چقدر سطح مقاومت بتواند ایستادگی بیشتری از خود به نمایش بگذارد، احتمال تضعیف قیمت در آینده دوچندان خواهد شد.

در نمودار فوق این تلنگرها کاملاً گویا هستند. ابتدا این اتفاق در سطح ۵۵ هزار دلار اتفاق افتاده و بعد از آن قیمت بیت کوین به طرز چشمگیری به سمت سطح پشتیبانی ۴۵ دلار سقوط کرده است. سپس این سطح حمایتی باعث شده تا قیمت این ارز دوباره به سطح ۵۲ هزار دلار افزایش یافته و منجر به رشد امیدوارکننده‌ای باشد. ولی متأسفانه بازار گاوی توانایی لازم برای شکستن این سطح را نداشت، به همین دلیل قیمت این ارز دیجیتال به شدت پایین آمد.

منبع:

https://cryptopotato.com/bitcoin-price-analysis

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید