جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه افراد مشهور دومینیک شینر می گوید:بی هزینه بودن تنها راه فعال کردن پذیرش بلاکچین...

دومینیک شینر می گوید:بی هزینه بودن تنها راه فعال کردن پذیرش بلاکچین است

دومینیک شینر یکی از بنیانگذاران بنیاد Iota است – یک بنیاد غیر انتفاعی مستقر در برلین. او بر مشارکت ها و تحقق کلی چشم انداز پروژه نظارت می کند. Iota یک فناوری دفتر توزیع شده برای اینترنت اشیا است و یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه است. علاوه بر این ، او برنده بزرگترین هکات بلاکچین در شانگهای شد. وی طی دو سال گذشته بر روی امکان پذیر ساختن اقتصاد ماشین از طریق یوتا متمرکز بوده است.

او بر این معتقد است که معاملات بدون هزینه می توانند در فعال کردن DeFi نقش داشته باشند ، به این بخش اجازه می دهد بیشتر توسعه یابد و از اهمیت بیشتری برخوردار شود.

معاملات رو در رو به دلیل همه گیری COVID-19 در حال انجام ، بسیار عجیب و غریب به نظر می رسند زیرا بسیاری از کشورها به این روند ادامه می دهند.از زمان شروع بحران در اوایل سال 2020 ، معاملات دیجیتالی به ویژه در تجارت الکترونیکی و بانکداری دیجیتال افزایش یافته است. در مقابل معاملات حضوری ، مانند پرداخت مستقیم وجه نقد در ازای دریافت کالا یا خدمات ، معاملات مالی دیجیتال معمولاً به یک واسطه مانند آژانس کارت اعتباری ، پردازنده پرداخت یا بانک نیاز دارند. این واسطه روند را کند می کند و طبیعتاً هزینه ای را به معامله می افزاید. فناوری دفتر توزیع شده نقش بیشتری در مدیریت معاملات دیجیتالی دارد. برنامه های مالی غیرمتمرکز که از DLT برای ایجاد اخلال و جایگزینی واسطه های مالی سنتی استفاده می کنند. البته تراکنش هایی که در اکثر شبکه های DLT – و بخصوص در بلاکچین ها – اتفاق می افتد نیز برای هر تراکنش مستلزم پرداخت هزینه هستند. اگرچه ممکن است مردم به هزینه های پرداخت دیجیتال عادت کرده باشند ، اما وقتی صحبت از طیف وسیعی از موارد استفاده بالقوه در شبکه های DLT می شود ، فیل ها در اتاق فیل هستند. گزارش اخیر فورستر اشاره کرد که سال 2020 سال مهمی برای رشد در فضای DLT بود. با این وجود ، علی رغم وعده سرعت بیشتر و افزایش امنیت ، DLT آنطور که باید پیش نمی رود. اساساً ، هیچ کس بلاکچین را برای موارد استفاده صنعتی استفاده نمی کند. چرا؟ جام مقدس فرزندخواندگی به دلیل برخی از موانع قابل توجه در ورود ، تاکنون دست نیافتنی است که عمده ترین آنها هزینه ها است.

برنامه های DeFi که از شبکه های بلاکچین استفاده می کنند ، تا حدی به دلیل شفافیت و امنیت معاملات مالی در شبکه ها در حال افزایش است .زیرساخت های کمتری به گزینه های پرداخت دیجیتال متصل می شود و در نهایت ، معاملات داده ای غیر مربوط به پرداخت ، شرکت های آزادتر و مردم واقعاً به نوآوری متمایل می شوند در حالی که از فناوری های غیرمتمرکز استفاده می کنند. علاوه بر این ، مواردی مانند DeFi فقط با معرفی معاملات بدون هزینه قادر به برآورده شدن هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید