سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار دومین پروژه کلکسیونی NFT احیا می‌شود

دومین پروژه کلکسیونی NFT احیا می‌شود

پروژه MoonCats که یک پلتفورم کلکسیونی غیر مثلی (NFT) بر بستر اتریوم است، و پیشتر منحل شده بود در حال احیا و بازگشت به دنیای رمزنگاری است.

به گزارش ارزنیوز؛ احیای پروژه های بایگانی شده و آغاز به کار دومین پروژه منحل شده توسط مون کتس اتریوم خبر از آن دارد که بازیابی پروژه های گذشته حوزه دیجیتال، به دلیل قرار گرفتن درمیان اولین های این حوزه به منابع با ارزش تر و قابل اطمینان تری برای مانور سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

ساعت 7 صبح 12 مارس، ETHoard از کاربران توییتر و جمع کننده NFT، از راه اندازی مجدد دومین پروژه ی مون کتس اتریوم، که مدت ها پیش منحل شده بود، خبر داد و در ادامه توییت خود نوشت، گرچه این خبر به اندازه کشف اخیر CryptoCats هیجان انگیز نیست، اما من  بعد از شنیدن آن  جستجو را شروع کردم و با مون کت مواجه شدم.

طبق گفته Etherscan، قرارداد MoonCatsRescue متعلق به 1310 روز پیش است و برای اولین بار، در تاریخ 9 اوت 2017، برای اتریوم نوشته شده است.

این بدان معناست که، MoonCats قبل از  CryptoKitties فعالیت خود را آغاز کرده، پروژه ای که زیر نظر NFT محبوبیت بسیار زیادی را کسب کرد وحدود سه ماه پیش منتشر شده است و به همین ترتیب تجربه ای تازه نفس تر از CryptoPunks، پروژه OG NFT، در اتریوم است.

کاربران به سرعت تصمیم گرفتند، با اشتراک گذاری توییترهای خود، نظرشان را در مورد پروژه و تصمیمات جدید اتراسکن بیان کنند. همچینین لازم به ذکر است که اولین MoonCat ضرب شده 992 روز پیش در ساعت 2:52 بعد از ظهر به وقت محلی به جمع ارزهای دیجیتالی پیوست.

در آن زمان کاربران گزارش کردند که هزینه تعامل با قرارداد MOONCATSRESCUE بین 50 تا 200 دلار بوده است. از سوی دیگر، برخی از افراد حدس می زنند که قیمت گاز نیز به دلیل تقاضا برای استخراج MoonCat افزایش یافته است. با ورود مون کت، بازار NFT OPENSEA، 200 دلار افزایش یافت و طی 25 ساعت تمام 25،600 مون کت ضرب شدند.

پایین ترین قیمت مون کت های Opensea در زمان انتشار، به 0.8 اتریوم افزایش یافت که چیزی معادل تقریبا 1000 دلار سود به ازای هر مون کت است.

برخی از افراد این داستان جالب را به باستان شناسی دیجیتالی تشبیه کرده اند که در آن شکارچیان گنج های تاریخی و از دست رفته زیادی را یافتند.

المو، مجموعه دار MoonCat ، نیز بیان کرد که،  از نظر من آنچه دیروز شاهد آن بودیم، معادل دیجیتالی کشف آثار تاریخی است.

اگرچه ممکن است در حال حاضر هذلولی به نظر برسد، اما من فکر می کنم تاریخ به این قطعات هنری و به نظر ابتدایی، به عنوان اولین گام ها برای پیشرفت عرصه هنری ارزهای دیجیتال نگاه می کند.

المو(ELMO) در روز های گذشته شروع به اشتراک گذاری آمار و سوابق عجیب و غریب از ردپای دیجیتالی MoonCatRescue است، که از جمله آن ها می توان به موضوعی که کاربران زیادی درREDDIT به آن پرداخته بودند اشاره کرد این عنوان بیان می کرد، هزینه ضرب هرMOONCAT50 سنت است.

وی همچنین خاطرنشان کرد که، این پروژه در واقع نمونه نادری از قرار داد های عادلانه ای است، که سال ها قبل و بدون استفاده از تآثیر ارزهای دیجیتال بر جامعه بسته شده و به دلیل دسترسی آسان برای عموم، همواره از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است.

MoonCat ها تنها مورخان معدن ارزهای دیجیتال نیستند زیرا، جستجوگران در روزهای گذشته با نمونه های مشابه دیگری نیز برخورد کردند. در نتیجه واضح است که تلاش هایی برای احیا و پرده برداری از پروژه های دیگری که جامعه آنها را مورد بی مهری قرار داده، انجام شده است.

حال سوال اصلی این طور مطرح می شود، چه قراردادهای از دست رفته دیگری در حال جمع آوری و بازیابی از سوی اتریوم هستند؟

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید