جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار راه اندازی نسخه‌ی اولیه ارزدیجیتال کشور روسیه

راه اندازی نسخه‌ی اولیه ارزدیجیتال کشور روسیه

از سال ۲۰۲۳ روبل دیجیتالی وارد شبکه تراکنش‌های داخلی روسیه خواهد شد و طبق گفته‌ی آناتولی آکساکو روبل دیجیتال پیشرفته ترین شکل پول کشور روسیه خواهد بود.

به گزارش ارزنیو؛ طبق گفته‌ی رئیس کمیته بازارهای مالی روسیه راشاتودی، تا راه اندازی نسخه اولیه ارز دیجیتالی این کشور، احتمالا چند ماه زمان بیشتر باقی نمانده است. آناتولی آکساکو با بیان اینکه روبل دیجیتالی پیشرفته‌ترین شکل پول این کشور خواهد بود، افزود: بانک مرکزی به زودی نقشه راهی را منتشر خواهد کرد که در آن از راه اندازی روبل دیجیتالی اولیه در پاییز سخن گفته شده است. به گفته‌ی این مقام روس مراحل آزمایشی این ارز ممکن است تا سال ۲۰۲۲ طول بکشد و تا دو یا سه سال آینده مقدمات استفاده از این ارز در تراکنش‌های داخلی فراهم خواهد شد.

مدیر بانک مرکزی روسیه پیشتر الویرا نابلیولینا با اشاره به دریافت بازخورد و نظرات بانک‌های روسی در خصوص روبل دیجیتالی از ماه اکتبر سال گذشته تاکنون گفته بود بیشتر بانک‌ها از ارز دیجیتالی دو مرحله ای حمایت می‌کنند یعنی ارزی که کیف پول آن توسط بانک مرکزی ایجاد وخود این نهاد هم وظیفه نظارت بر عملیات‌های انتقال وجه را بر عهده خواهد داشت.

بانک مرکزی روسیه برای اولین بار در ماه اکتبر سال قبل از کار بر روی پروژه ارز دیجیتالی خود خبر داده بود. هدف از روبل دیجیتال سهولت انجام تراکنش‌ها با امکان نگهدای روبل در کیف پول الکترونیکی و انجام عملیات پرداخت و دریافت با استفاده از موبایل خواهد بود. قرار نیست روبل‌های کاغذی از چرخه به طور کامل خارج شوند و روبل دیجیتال در کنار روبل‌های کاغذی در چرخه خواهند بود.

در گزارش بانک مرکزی روسیه آمده است امکان مخفی ماندن هویت کاربران روبل دیجیتالی وجود ندارد. هم چنین قرار است میزان ارز دیجیتالی که فرد می تواند در هر زمان در اختیار داشته باشد به میزانی معین و محدود باشد. بانک مرکزی روسیه گفته است که روبل دیجیتالی باعث نوآوری و رقابت بیشتر در بخش مالی خواهد شد چرا که باعث انتقال سریع‌تر و آسان‌تر وجه بین طرفین معامله می‌شود و پروژه‌های دولتی نیز با برنامه ریزی بهتری انجام می‌شود.

لینک منبعایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید