چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار رایت، هویت جعلی ساتوشی نیست/ دزد دست آوردهای اوست

رایت، هویت جعلی ساتوشی نیست/ دزد دست آوردهای اوست

پس از طرح ادعاها و شایعات بسیار بر سر آن‌که کریگ رایت همان خالق مشهور بیت‌کوین ساتوشی ناکاماتو است، اینبار شکایاتی از سوی اتحادیه copa مطرح شده و این شخص را به دلیل ادعای عدم رعایت حق نسخه برداری محکوم کرده است.

به گزارش ارزنیوز؛ اتحادیه حق ثبت اختراع Cryptocurrency (COPA) اعلام کرده است که از کریگ رایت به دلیل ادعای حق نسخه برداری از اوراق سفید بیت کوین  (white paper bitcoin) شکایت کرده است.

کوپا (copa) در توئیتر خود با انتشار تصویری از فرم ادعای دیوان عالی کشور نوشت که امروز، این اتحادیه با طرح یک دادخواست از دادگاه عالی انگلیس اعلام کرده است که آقای کریگ رایت حق چاپ قانونی اوراق سفید بیت کوین را ندارد.

در اوایل سال جاری، وکلای نماینده‌ی رایت خواستار آن شدند که برخی از کسانی که این مقاله را میزبانی می‌کنند آن را حذف کنند، زیرا رایت شخص اصلی خالق نام مستعار بیت کوین ساتوشی ناکاماتو است و میزبانی آن به طور علنی حق نسخه برداری وی را نقض می‌کند.

توسعه دهندگان Bitcoin Core در ابتدا این اوراق سفید را از سایت bitcoin.org، به دلیل ترس از مجازات قانونی، حذف کردند.

بر اساس بیانیه پیگیری شده از این سایت، هنگام بازنگری مجدد اوراق، در پرونده‌های اصلی پروژه بیت کوین ذکر شده بود که این پروژه به وضوح تحت مجوز MIT توسط ساتوشی ناکاماتو منتشر شده است.

آن‌‌ها در ادامه افزودند که ما اعتقاد داریم که بدون شک، حق قانونی میزبانی اوراق سفید بیت کوین را در اختیار داریم.

رایت به طور مداوم ادعا می‌کند که او ساتوشی است و به همین جهت با بی اعتمادی گسترده از جامعه بیت کوین روبرو شده است.

اکنون، COPA، که سال گذشته توسط Square برای مبارزه با حق ثبت اختراعات صنعت شکل گرفته بود، در حال نبرد قانونی با رایت است.

کوپا در توییتی نوشت که ما از انجمن توسعه دهندگان بیت کوین و بسیاری از افراد دیگر که به دلیل میزبانی اوراق سفید تهدید شده اند، حمایت می‌کنیم.

در ماه فوریه، این اتحادیه نامه‌ای را، که وکلای رایت در پاسخ به اظهارات  توقف و انصراف او در مورد تصمیم خود برای میزبانی با مقاله سفید بیت کوین ارسال کرده بودند، به اشتراک گذاشت.

لینک منبعbitcoinmagazine

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید