جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه تحلیل رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ۶۱ هزار دلاری، نشان از کنترل...

رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ۶۱ هزار دلاری، نشان از کنترل کامل بازار گاوی بر بیت کوین

به نظر می‌رسد که بازار بیت کوین در تاریخ ۱۳ مارس یک بازار کاملاً گاوی باشد؛ چرا که این ارز دیجیتال پس از شکستن سطح مقاومت خود در ۵۸۰۰۰ دلار موفق شد با دستیابی به یک سطح جدید در ۶۱۸۴۴ دلار، رکورد تاریخی جدیدی را از خود به جای بگذارد.

تحلیل‌گران حوزه ارزهای دیجیتال در طول هفته اخیر حرکات بیت کویت را زیر نظر گرفته و احتمال گذشتن آن از سطح ۶۰ هزار دلاری را مطرح کرده بودند. معیارهای اجتماعی نشان می‌داد که با وجود ادامه روند سرمایه‌گذاری‌های سازمانی، روند صعودی این دارایی حفظ خواهد شد.

در حال حاضر بیت کوین وارد محدوده جدید و کشف نشده‌ای است و از دیدگاه تجزیه و تحلیل‌های فنی، نمی‌توان سطح بعدی مقاومت آن را تشخیص داد. فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، هم‌بنیان‌گذار Decentrader در گزارش اخیر خود یک سطح احتمالی برای بیت کوین را مشخص کرده است. به عقیده وی قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا ۷۰ هزار دلار نیز افزایش یابد.

پذیرش ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد

به نظر می‌رسد که بازار ارزهای دیجیتال روزهای خوب و امیدوار کننده‌ای را پیش روی خود دارد. به عنوان مثال استفاده از توکن‌های غیرمثلی (NFT) در حوزه سودآور بسکتبال، یکی از نشانه‌های پذیرش عمومی دارایی‌های دیجیتال به شمار می‌رود. افزایش سریع محبوبیت NFT ها به دنبال رکوردشکنی حراج این هفته Beeple به قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار نیز باعث افزایش جلب توجه به این حوزه شده است. این اقدام باعث شد تا هنرمندان مشهور نیز وارد عرصه دارایی‌های دیجیتال شده و شروع به کاوش توکن‌های غیرمثلی کنند.

جرقه‌های حرکت بیت کوین در میان افزایش قیمت آلت کوین‌ها

با رکورد شکنی قیمت بیت کوین، موتور افزایش قیمت آلت کوین‌ها نیز روشن شد. به عنوان مثال Decentraland (یا همان MANA) که یک پروژه متمرکز بر روی واقعیت مجازی و بازی‌های رایانه‌ای است، موفق به افزایش قیمت ۸۹ درصدی و رسیدن به سطح ۱.۱۹ دلار شد و بهترین عملکرد را در میان آلت کوین‌ها داشت.

در روزهای اخیر اغلب آلت کوین‌های کوچک شاهد سود دو رقمی خود بودند. در این میان توکن‌های بزرگ‌تر نظیر AAVE و همچنین بیت کوین کش نیز به ترتیب با افزایش ۱۰.۸۴ درصدی و ۱۴ درصدی مواجه شدند. اتر نیز با ۱۳ درصد افزایش توانست به قیمت ۱۹۳۳ دلاری رسیده و قدم بزرگی برای شکستن رکورد خود در سطح ۲۰۴۳ دلاری بردارد.

در حال حاضر مجموع سهم بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱.۸۴ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود و سهم بیت کوین از این مقدار حدود ۶۲.۱ درصد است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید