چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار رشد بیت کوین زمینه ساز دیفای ۲۳۳ میلیارد دلاری

رشد بیت کوین زمینه ساز دیفای ۲۳۳ میلیارد دلاری

با توجه به رشد لحظه‌ای بیت کوین و تسلط این ارز بر بازار، دیفای نیز رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده است و به رکورد جدید ۲۳۳.۸ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ارزنیوز؛ به نظر می‌رسد روند صعودی بیت کوین بر حوزه دیفای هم تأثیر گذاشته و ارزش کل دارایی‌های سپرده‌گذاری شده در این حوزه به رکورد جدید ۲۳۳.۸ میلیارد دلار رسیده است.

بیش‌ترین سپرده‌گذاری به ارزش ۱۸.۷۹ میلیارد دلار مربوط به بلاک چین آووی (AAVE) است و بعد از آن کرو (Curve) با ۱۷.۹۷ میلیارد دلار قرار دارد. این اوج‌گیری در شرایطی رخ داد که قیمت بیت کوین تا ۶۷ هزار دلار پیشروی کرده بود.

همچنین علاوه بر افزایش ارزش نماد، اکوسیستم دیفای در روزهای گذشته شاهد افزایش شدید ورود کاربران جدید نیز بوده است و داده‌های دون آنالایتیکز (Dune Analytics) نشان می‌دهد که 3،591،876 کیف پول با حداقل یک پروتکل دیفای تعامل داشته‌اند.

اما علیرغم ورود کاربران جدید، حجم معاملات در مبادلات غیرمتمرکز (DEX) در پایین‌ترین حد از ماه می باقی مانده است و در حال حاضر از فعالیت‌های ماه‌های اخیر نیز کمتر می‌باشد.

یکی از توضیحات احتمالی این امر، تمرکز بیشتر بر روی بیت کوین طی دو ماه گذشته بوده است، زیرا گمانه زنی‌ها در مورد زمان تصویب صندوق بیت کوین (ETF) و اینکه آیا قیمت بیت کوین تا پایان 2021 از 100 هزار دلار فراتر می‌رود یا نه بسیار بر روند بازار تأثیر گذار بوده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید