چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه تحلیل آلت کوین رشد بی سابقه توکن ‌های NFT در پی صعود قیمت بیت کوین...

رشد بی سابقه توکن ‌های NFT در پی صعود قیمت بیت کوین به ۵۳ هزار دلار

در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر پلتفرم‌های توکن‌های غیر مثلی (NFT) رشدهای چشمگیر ۲ رقمی داشتند.

بازار ارزهای دیجیتال در تاریخ ۸ مارس و همزمان با روز جهانی زنان، شاهد فعالیت‌های گسترده و اغلب مثبتی بود. بهبود قیمت بیت کوین و شکستن رکورد ۵۰ هزار دلاری، موج جدیدی از خوش بینی‌ها را برای معامله‌گران به ارمغان آورد. به طوری که مایک مک‌گلوون (Mike McGlone) به عنوان استراتژیست ارشد کالا در Bloomberg ادعا کرد که به احتمال زیاد سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را از سمت اوراق بهادار به سمت بیت کوین هدایت کنند.

داده‌های به دست آمده از منابع معتبری نظیر Cointelegraph Markets و TradingView نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در ساعات اولیه معاملات ۸ مارس با ۴.۶ درصد افزایش توانست به حداقل قیمت ۴۹۲۷۲ دلار دست یابد و تا زمان انتشار این خبر، قیمت آن به ۵۳۳۰۰ دلار نیز رسیده است.

تجزیه و تحلیل‌های اخیر نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای با توجه به افزایش بازده خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا و بهبود شاخص ارزی دلار، در مورد رشد بیشتر بیت کوین دچار شک و تردید شده‌اند. اما اکنون که قیمت این ارز دیجیتال موفق به گذر از سطح ۵۲۰۰۰ دلاری شده است، ممکن است معامله‌گران دوباره به سوددهی و رشد گسترده آن امیدوار شوند.

داده‌های زنجیره‌ای به دست آمده از glassnode به یک روند صعودی برای بیت کوین اشاره دارد. چرا که فعالیت‌های استخراج ‌کنندگان متوقف شده و به نظر می‌رسد که این افراد در حال ذخیره دارایی‌های استخراج شده توسط خود هستند.

قابلیت‌های NFT به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال کمک می‌کند

آلت‌کوین‌ها نیز رشد صعودی قابل توجهی از خود به نمایش گذاشته‌اند و بسیاری از آن‌ها از روز دوشنبه به بعد موفق به دستیابی به سطوح جدید شده‌اند. توکن‌های غیرمثلی (NTF) نظیر Ultra، Theta و همچنین Enjin همگی سودهای دو رقمی را تجربه کرده‌اند و طی معاملات اخیر امروز به بالاترین رقم سالیانه خود دست یافته‌اند

با افزایش هیجان در مورد راه‌اندازی قابلیت‌های بین شبکه‌ای NTFها، قیمت UOS با افزایش ۲۱ درصدی به بالاترین رکورد تاریخی خود در ۰.۴۵۲ دلار رسید. همچنین Theta (به عنوان یک پلتفرم پخش زنده مبتنی بر بلاک چین چین) در تاریخ ۱۰ مارس و در پی هارد فورک مورد انتظار خود توانست به رکورد قیمت ۴.۹۸ دلار دست یابد. Theta در طول ماه فوریه به شدت تقویت شد و دلیل اصلی این موضوع به معرفی توکن غیرمثلی خود برای پخش زنده و خبر همکاری آن با شرکت Sony Europe بود.

توکن Enjin نیز در تاریخ ۵ مارس موفق شد به بالاترین قیمت خود در ۱.۷۶ دلار دست یابد. کارشناسان معتقدند که تمرکز این توکن بر روی یک پروژه گسترده NFT اصلی‌ترین دلیل موفقیت آن بود.

رقابت گسترده باعث افزایش مجموع سهم بازار شده است

تحولات اخیر شبکه بلاک چین اتریوم که در حال آماده‌سازی خود برای به‌روزرسانی در ۱۴ آوریل است، باعث افزایش ۸ درصدی قیمت توکن بومی آن یعنی اتر شد.

Chainlink نیز با افزایش ۱۰ درصدی توانست به سطح ۳۱ دلاری رسیده و بهترین عملکرد اخیر را از خود به جا بگذارد. همچنین دوج کوین نیز با ۱۵.۷۳ درصد رشد با قیمت ۰.۵۸ دلار معامله شد. در حال حاضر مجموع سهم بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱.۶۵ تریلیون دلار است که ۶۰.۴ درصد آن به بیت کوین اختصاص دارد.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید