سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار رشد شگفت انگیز قیمت یک NFT

رشد شگفت انگیز قیمت یک NFT

قیمت یک NFT که قبلاً هزار دلار معامله شد بود به ۳۰۰ هزار دلار رسید.

به گزارش ارزنیوز؛ یک NFT اثر هنری که در ماه دسامبر سال 2020 توسط شخصی به اسم Beeple با قیمتی کمتر از 1000 دلار خریداری شده بود،  طبق گفته‌ی مالک آن، هم اکنون ارزش آن 300هزار دلار است.

این NFT به قیمت 969دلار توسط ادوارد فیرچیلد (Edward Fairchild)، بنیانگذار ومدیرعامل شرکت cannabis cultivator THC Design (شرکت کشت و کار شاهدانه THC Design) در لس آنجلس، خریداری شد.

در مقاله‌ای برای Business Insider Saturday آمده است که:
فیرچیلد اظهار داشت که Beeple در دسامبر 2020 هنگام خرید اثر فرهنگ آلوده (The Infected Culture) علی‌رغم اینکه طرفدار این هنر دیجیتال بود، نمی‌دانست NFT چیست.

وی همچنین از رونق اخیر فروش NFT اطلاعی نداشت تا اینکه متوجه شد نسخه‌ی دیگری از همین اثر به قیمت 288,000 دلار فروخته شده است. فیرچیلد نیز اکنون نسخه‌ای که دارد را با قیمتی نزدیک 1/7 میلیون دلار در Nifty Gateway لیست کرده است.

Beeple نیز در 11 مارس اثر هنری دیجیتال به اسم (EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS) را به بالاترین قیمتی که تا بحال یک NFT به فروش رفته است یعنی  قیمت 69.3میلیون دلار خریداری کرده است.

در حالی که برخی معتقدند که قیمتNFT یک حباب است؛ فیرچیلد می‌گوید: این احساس آغاز چیزی است که ما هنوز نمی‌توانیم آن را درک کنیم. وی اضافه کرد: افراد زیادی وقت خود را در واقعیت مجازی میگذرانند، و NFTها در مورد مالکیت دارایی‌ها ، ظرفیت بینهایت دارند.

لینک منبعcoindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید