چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار رشد 588 درصدی محبوبیت رمزارزها در تایلند

رشد 588 درصدی محبوبیت رمزارزها در تایلند

در حالی که حجم مبادلات ارزهای دیجیتال در صرافی‌های تایلند افزایش می‌یابد، با این حال به نظر می‌رسد که سیستم عامل‌های p2p چندان مورد پسند نیستند.

به گزارش ارزنیوز؛ آنطور به نظر می‌رسد که پذیرش رمزنگاری در تایلند در حال رونق است، کمیسیون بورس و اوراق بهادار محلی یا SEC، تخمین زده است که حجم رمزنگاری داخلی از ماه نوامبر تقریباً 600٪ افزایش یافته است.

داده‌های جمع آوری شده توسط Thai’s SEC و انتشار آن توسط بلومبرگ نشان می‌دهد حجم ترکیبی در صرافی‌های رمزنگاری شده تایلندی از 574.5 میلیون در نوامبر به 3.96 میلیارد دلار در همان ماه افزایش داشته است.

Atichanan Pulges، بنیانگذار صرافی برتر تایلندی Bitkub، در گفتگو با بلومبرگ، برآورد کرد که حجم سیستم عامل وی بین ژانویه و فوریه 40 درصد افزایش یافته است. Pulges میز ادعا کرد که Bitkub نشان دهنده 90٪ فعالیت تجاری محلی و خدمات 300،000 مشتری است. با وجود افزایش حجم مجوزهای رمزنگاری شده، تجارت همتا به همتا تایلند با رشد نسبتاً کمتری روبرو شده است.

در حالی که تقریباً 650،000 دلار بیت کوین به صورت هفتگی در بازارهای برتر P2P Localbitcoins و Paxful در طی ماه نوامبر داد و ستد می‌شد، حجم مبادلات فوریه بین 700،000 تا 1 میلیون دلار نوسان داشت که تقریباً بین 10٪ و 50٪ افزایش به چشم می‌خورد. در ماه مارس، حجم تجارت P2P تایلندی بیت کوین از 950،000 دلار به تقریبا 600،000 $ کاهش یافت.

در پاسخ به افزایش محبوبیت رمزنگاری، تایلند SEC پیشنهاد کرده است که یک دوره آموزشی و آزمایشی برای محدود کردن تجار بی تجربه در مورد دارایی‌های رمزنگاری ارائه شود. همچنین در ماه گذشته، کمیسیون اشاره کرد که حداقل 32000 دلار، حداقل درآمد سالانه برای بازرگانان رمزنگاری داخلی ارائه خواهد کرد.

در کنار جهش در معاملات رمزنگاری، به نظر می‌رسد که تایلند با رتبه بندی کشور، همگام با رونق DeFi افزایش داشته باشد، با توجه به گزارش اواخر ماه مارس، The Defian ، این کشور را، برای جستجوی کلمه کلیدی مالیات غیرمتمرکز، طی 12 ماه گذشته در رتبه دوم جهانی قرار داده است.

این گزارش همچنین تایلند را در بین کشورهای برتر در حال ظهور برای بازدید از پروتکل های DeFi قرار داده است، به طوری که بازدید کنندگان تایلندی به عنوان دومین عامل بزرگ ترافیک در Badger Finance، رتبه سوم MakerDAO و پنجم Curve را کسب کرده‌اند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید