چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه تحلیل بازار روزهایی پر نوسان در دنیای ارز رمز/ نگاهی به تحلیل و پیش...

روزهایی پر نوسان در دنیای ارز رمز/ نگاهی به تحلیل و پیش بینی هفته

با عبور از هفته‌ی طوفانی در ریزش ارزهای دیجیتال، به خصوص سقوط قابل توجه بهای بیت کوین، ترس سرمایه گذاران هر لحظه بیش‌تر شده و بدون توجه به پیامدهای احتمالی اقدام به فروش دارایی‌های خود کردند. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به بازار و تحلیل‌های امید بخش هفته پیش رو داشته و کوین‌های قدرتمند این هفته‌ را با یکدیگر بررسی کنیم.

به گزارش ارزنیوز؛ بیت کوین، در هفته منتهی به ۲۵ آوریل در میان بهت سرمایه گذاران ۱۲/۵۴ درصد افت قیمت را تجربه کرد. به دنبال کاهش ۶/۴۳ درصدی نسبت به هفته قبل، بیت کوین مسیر چارت این هفته را با ۴۹,۱۲۹ دلار به پایان رساند.

با شروع طوفانی در اوایل هفته، بیت کوین پیش از رسیدن به حالت معکوس، به بالاترین سطح ۵۷,۵۰۰ دلار در روز دوشنبه راه پیدا کرد. در حالی که این ارز از اولین سطح مقاومت اصلی ۶۳,۸۳۴ دلار بسیار دور بود، تنها توانست به پایین‌ترین ارزش ۴۷,۱۱۲ دلار برسید.

اما در فروش دسته جمعی خریداران، بیت کوین با ۲۳/۶ درصد فیبوناچی از ۵۰,۴۳۷ دلار سقوط کرده و به اولین سطح حمایت اصلی با ۴۹,۵۰۵ دلار راه یافت تا در انتهای هفته بتواند در سطوح زیرین ۴۹,۲۰۰ دلار ثابت بماند.

به طور کلی‌ بیت کوین، ۶ روز قرمز متوالی را تاب آورد که از چهارشنبه با ۴/۷۷ درصد افت آغاز و در روز پنجشنبه با ۳/۸۰ درصد سقوط ناگهانی پایان یافت.

اما در هفته‌ی پیش‌رو بیت کوین برای حمایت از اولین سطح مقاومت اصلی در ۵۵,۳۸۲ دلار، باید از سقوط به چاه ۵۱,۲۴۷ دلاری جلوگیری کند در نتیجه پشتیبانی گسترده‌تری از بازار برای رسیدن بیت کوین به ۵۵,۰۰۰ دلار نیاز است.

با جلوگیری از تجمع گسترده رمزنگاری، اولین سطح مقاومت عمده و بالاترین قیمت هفته گذشته ۵۷,۵۰۰ دلار به احتمال زیاد روند این ارز صعودی خواهد بود. در صورت شکست طولانی‌تر، بیت کوین می‌تواند مقاومت را قبل از هرگونه بازگشت در ۶۰ هزار دلار آزمایش کند. دومین سقف مقاومت عمده در ۶۱,۶۳۵ دلار می‌باشد.

با جلوگیری از فروش گسترده‌ی دیگر، بیت کوین باید از سقوط به ۳۸/۲ درصد افت فیبوناچی یعنی ۴۱,۵۹۲ دلار جلوگیری کند. اگر این اتفاق بیافتد دومین سطح پشتیبانی عمده در بهای ۴۰,۸۵۹ دلار اتفاق می‌افتد.

اما در زمان انتشار این مقاله، در تاریخ ۲۸ آوریل، بیت کوین به مبلغ ۵۴,۴۴۰ دلار بسیار نزدیک شده است. از اوایل صبح دوشنبه شاهد رشد نوسانی بیت کوین از پایین‌ترین بهای ۴۸,۸۳۱ دلار به بالاترین بهای ۵۳,۱۶۱ دلار بوده‌ایم.

این در حالی است که بیت کوین در دستیابی به سطوح ذکر شده از هیچ حمایت و مقاومتی برخوردار نشده است.

اتریوم

اتریوم در هفته منتهی به ۲۵ آوریل ۳/۵۹ درصد افزایش یافت. به دنبال سود ۴/۲۳ درصدی نسبت به هفته گذشته، اتر چارت این هفته را با قیمت ۲,۳۲۲/۱۶ دلار به پایان رساند.

با شروع نوسانی در روزهای ابتدایی، اتریوم قبل از اقدام برای مقاومت، به پایین‌ترین سطح در روز دوشنبه یعنی ۲۰۵۰ دلار سقوط کرد.

 اتریوم که از اولین سطح اصلی پشتیبانی در مرز ۱,۹۷۸ دلار گذشته بود، پیش از رسیدن به حالت معکوس، به بالاترین قیمت در روز پنجشنبه و یک نوسان جدید با ارزش ۲,۶۴۶/۲۰ دلار دست پیدا کرد. اما این ارز پیش از این‌که به پایین‌ترین سطح در روز جمعه (۲۰۴۰/۰ دلار) برسد، اولین مقاومت عمده را با ۲۵۲۶ دلار شکست.

اما با این حال پایان صعودی هفته توانست روند نزولی را تا حدودی توجیه کند. ۴ روز متوالی کندل سبز که شامل یک پرش ۴/۷۶ درصدی در روز یکشنبه بود، روند صعودی هفته را به سرمایه گذاران تحویل داد.

در حالی که تحلیل بازار نشان می داد، برای هفته پیش رو اتریوم نیاز دارد تا از سقوط ۲,۶۳۳ دلاری جلوگیری کند تا بتواند اولین سطح مقاومت اصلی را با ۲,۶۳۲ دلار بشکند خبر خوبی از دست یابی این ارز به ۲,۶۶۹ دلار منتشر شد.

در صورت شکست طولانی، اتریوم می‌تواند پیش از هرگونه عقب نشینی مقاومت را در ۳,۰۰۰ دلار آزمایش کند. دومین سطح مقاومت اصلی ۲,۹۴۲ دلار عنوان شده است.

اما با تمام تفاسیر نهنگ‌های اتریوم به ریزش‌ها بی‌توجهی بوده و به خرید ادامه دادند. این گروه از احساسات منفی بازار نهایت استفاده را کرده و خرید اتر را با قیمت پایین‌تر پیش بردند تا جایی که داده‌ها حجم معاملات از کف ۱۰ هزار تا سقف یک میلیون اتر را نشان می‌دهند که این رقم ۰/۷ درصد نسبت به هفته‌های گذشته افزایش را به دنبال داشته است.

با جلوگیری از فروش گسترده در هفته پیش‌رو، اتریوم باید از سقوط به سطح زیر ۱۸۰۰ دلار جلوگیری کند. در صورت بروز این رویداد حمایت اصلی دوم در  ۱۷۳۰ دلار آغاز خواهد شد.

اتروم در ابتدای هفته بخش عمده‌ای از سطح حمایت و مقاومت را بدون آزمایش رها کرد.

در سوی دیگری از داده‌های بازار ترید جهانی شاهد تغییر قیمت SRM یا سرم طی دو روز گذشته با ۱۲۷ درصد افزایش بوده‌ایم و این ارز از کم‌ترین قیمت ۵ دلار در ۲۴ آوریل به بالاترین رکورد جدید، در تاریخ ۲۶ آوریل، با سطح ۱۱/۴۷ دلار در حجم معاملات ۲۴ ساعته، رسیده است. این ارز که زیر مجموعه شبکه سولانا می‌باشد به دنبال رشد و محبوبیت اخیر این شبکه بیش از پیش دیده شده و نظر کاربران جدیدی را به خود جلب کرده است .

اما پس از سرم در جایگاه بعدی این هفته شاهد جا به جایی لایت کوین در سطوحی باور نکردنی بودیم. این ارز دیجیتال که سفر خود را از سال ۲۰۱۷ با تنها ۴۲۰ دلار آغاز کرد اکنون پس از سه پمپ قیمتی در هفته‌های گذشته، در نهایت به ثبات رسیده و سطوح بالاتر از ۱۵۰۰ دلار را نیز از آن خود کرد.

تحلیل‌های انجام شده در خصوص این کوین نظریه‌ای را در روزهای اخیر مطرح کرده است که بر طبق این نظریه لایت کوین در حال طی کردن همان مسیری است که در سال ۲۰۱۷ از آن عبور کرد و اگر پیش بینی‌ها درست باشد چه بسا ممکن است این ارز سطوح ۱۴ هزار دلار و یا بیشتر را نیز بشکند.

لازم به ذکر است که تمام تحلیل‌های انجام شده برای این ارز، بازار سرمایه بلند مدت را هدف قرار داده‌اند.

اما با تمام تفاسیر، چه چیزی بهتر از نهنگ‌های قاتل می‌تواند بازار یک کوین را متحول کند؟

در هفته‌ای که گذشت نهنگ‌ها با حمله به ۴ کوین نام آشنا، حجم خرید و مبادلات این ارزها را به میزان قابل توجهی تغییر داده و توجه بازار را به خود جلب کردند.

 پالی گان، رن، کایبر نتورک و بایننس کوین به عنوان ۴ گزینه‌ی مناسب خرید در هفته‌ی پر فشار گذشته اعلام شدند.

داده‌های شرکت تحلیلی سنتیمنت در تاریخ ۲۴ آوریل خبر از هدف گیری جدید نهنگ‌ها برای خرید گسترده داده و اعلام کرد که این حرکت جمعی باعث افزایش خوش بینی‌های بازار نسبت به آینده کوتاه مدت و بلند مدت این ۴ ارز دیجیتالی  شده است.

از سوی دیگر نهنگ‌های چین لینک نیز در سکوت بازار در حال خرید پیوسته و افزایشی این کوین بودند.

پیش بینی شده است که در هفته ی آتی توجه و  تمرکز بازار به سوی کوین و توکن‌های ۴ ارز دیجیتال دیگر با نام‌های WAVE ،CELO و INJ معطوف خواهد شد.

قیمت ویو امروز، ۱۹/۰۱ دلار با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۹۳,۷۷۷,۹۲۵ USD بود. ویو طی ۲۴ ساعت گذشته ۵/۰۴ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است که سبب شد تا رتبه بندی کوین مارکت کپ برای این ارز به جایگاه 61ام برسد. عرضه ویو در حدود ۱۰۴,۹۶۱,۵۹۸ کوین و بیش‌تر بوده و در حال حاضر صرافی های مورد اطمینان در امر معامله این ارز ویوز بایننس، هیوبی گلوبال، اوک اکس، آپ بیت و اف.تی.ایکس می‌باشند.

ارز دیجیتال بعدی سلوکوین بوده که در حال حاضر با قیمت سقف  ۵/۳۶ دلار  و با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۶۶,۰۲۹,۹۹۲ USD خرید و فروش می‌شود. سلو در ۲۴ ساعت گذشته ۵/۴۵ درصد افت کرده و رتبه‌ی ۸۲ام را برای خود به ثبت رسانده است. عرضه سلو در حدود ۲۰۴,۷۵۷,۳۶۸ کوین می‌باشد و هم اینک در صرافی‌های  سلوبایننس، اوک اکس، آپ بیت، کوین بیس پرو و کوین ب.ن موجود می‌باشد.

در انتهای این لیست ارز دیجیتال زیر نظر پروتکل Injective یا به اختصار آی.ان.جی قرار دارد که امروز با بهای ۱۸/۵۰ دلار آمریکا و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۰۰,۰۰۱,۸۶۰ دلار خرید شده است. این ارز در ۲۴ ساعت گذشته ۷/۵۶ درصد سقوط را تجربه کرده وهم اکنون در جایگاه ۱۶۴ام می‌باشد. عرضه کل این ارز ۱۷,۰۵۵,۵۵۵ INJ کوین است. که در حال حاضر در اینجکتیو بایننس، هیوبی گلوبال، آپ بیت، وی.سی.سی اکس چنج و بیونه آماده‌ی خرید کاربران می‌باشد.

لینک منبعtradingview

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید