چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار روز سیاه دوج کوین / عقب نشینی یا استراتژی فنری برای پرتاپ؟

روز سیاه دوج کوین / عقب نشینی یا استراتژی فنری برای پرتاپ؟

در حالی که طرفداران دوج کوین قرار بود دیروز، قیمت این ارز دیجیتال را بیشتر کنند؛ اوضاع مطابق میل آنها پیش نرفت و قیمت دوج کوین با افتی ۲۸ درصدی همراه شد و تا ۲۹ سنت کاهش یافت. قیمت ارز دیجیتال DOGE ، امسال بیش از 60 برابر شد و ارزش بازار آن بیش از 40 میلیارد دلار شد. بنابراین به نظر می رسید که هر چیزی ممکن است.

به گزارش ارزنیوز؛ قیمت دوج کوین در سال جاری میلادی بیش از ۶۰ برابر شده بود و ارزش بازار آن از ۴۰ میلیارد دلار فراتر رفته بود. به ‌نظر می‌رسید همه‌چیز برای رسیدن قیمت دوج کوین به ۱ دلار آماده است و حتی پوسترهای روز دوج کوین نیز در فضای مجازی بسیار مطرح شده بود.

در حالی که طرفداران دوج کوین قرار بود دیروز، قیمت این ارز دیجیتال را بیشتر کنند؛ اوضاع مطابق میل آن‌ها پیش نرفت و قیمت دوج کوین در روز گذشته با افتی ۲۸ درصدی همراه شد و تا ۲۹ سنت کاهش یافت.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار کارگزاری Oanda، در این رابطه نوشت: بسیاری از معامله گران امیدوار بودند که 20 آوریل روز موفقی برای دوج کوین باشد. وی افزود: برخی از آن‌ها به دنبال دستیابی به سطح 0.50 دلار بودند و برخی دیگر امیدوار بودند كه به سرعت به سمت 1 دلار بروند. البته افت قیمت دوج کوین به‌معنی پایان کار این ارز نیست؛ اما مسلماً باعث فروش حجم بالایی از آن خواهد شد.

لازم به ذکر است که با وجود کاهش قیمتی که اتفاق افتاد، بسیاری از تحلیل‌گران همچنان به آینده دوج کوین خوشبین و امیدوارند. به‌عنوان مثال، مایک مک‌گلون (Mike McGlone) از بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، معتقد است که موفقیت‌های بیشتری در انتطار دوج کوین است و سودهای بزرگ‌تری در راه است.

به‌عقیده وی با وجود استقبال جهانی که از دوج کوین صورت گرفته، احتمال آن خیلی کم است که دست‌کم در آینده نزدیک، چیزی بتواند مانع پیشرفت این ارز دیجیتال باشد. دوج کوین ارز جالب و سرگرم‌کننده‌ای است و به‌احتمال زیاد در آینده نیز همین طور باقی خواهد ماند.

سؤال دیگری که مطرح است این است که آیا از طریق سودی که دوج کوین توانست به‌دست آورد، می‌تواند سرمایه خوبی را به این پروژه تزریق کند و باعث بهبود عملکرد آن شود یا خیر. به‌عنوان مثال، در جریان افزایش ارزش سهام گیم‌استاپ در سال گذشته، این شرکت توانست سرمایه‌ای حدود ۱ میلیارد دلار را به‌دست آورد و از طریق آن، شیوه های جدیدی را در خصوص مسائل مدیریتی و تجارت الکترونیک اتخاذ کند.

حال سؤال این است که آیا اتفاق مشابهی برای دوج کوین خواهد افتاد یا خیر؟

لازم به ذکر است که ارزش بازار دوج کوین در حال حاضر از بانک انگلیسی بارکلیس (Barclays) که بیش از یک قرن قدمت دارد نیز بیشتر است.

اطلاعات شرکت تحلیل داده کوین متریکس نشان می‌دهد که حجم فعالیت‌ها در شبکه دوج کوین در حال افزایش است؛ تعداد آدرس‌های فعال دوج کوین افزایش یافته است و حجم تراکنش‌های آن نیز در طول ۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. البته پیش‌تر نیز گزارش شده بود که داده‌های سایت گیت‌هاب، از افزایش کلی توسعه‌های بلاک چینی خبر می‌دهد و در این بین، شبکه بیت کوین بیشترین سهم را داشته است. در تصویر زیر نمودار میزان فعالیت در دو بلاک چین بیت کوین و دوج کوین از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۱ را مشاهده می‌کنید.

تب‌وتاب دوج کوین حتی به صنعت دیفای هم سرایت کرده و توکن‌های زیادی در این فضا، با نام‌هایی مشابه دوج کوین ایجاد شده‌اند.

یکی از این توکن‌ها که شیب (Shib) نام دارد و «قاتل دوج کوین» لقب گرفته است، در حال حاضر در صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ موجود است. جالب است بدانید که قیمت این توکن ERC-20 اتریومی نیز در ۴ ماه گذشته بیش از ۵,۰۰۰ درصد افزایش داشته و در روز یکشنبه و هم‌زمان با ثبت رکورد قیمت دوج کوین، قیمت این توکن نیز ۹۵ درصد افزایش پیدا کرده است. داده‌های وب‌سایت یونی‌سواپ، حجم معاملات این توکن در ۲۴ ساعت گذشته را بیش از ۲۰۰ میلیون دلار نمایش می‌دهد.

دوج کوین به ما خیلی کمک کرد و سود زیادی را به ما هدیه داد. ما نیز می‌خواستیم کوینی هدفمند و معنادار را ایجاد کنیم که بتواند به طرق مختلف، به اشخاص دیگر کمک کند.

لینک منبعcoindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید