سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار رونمایی از توکن مدل 29 ساله/ امیلی راتاژ 15 سال بدن...

رونمایی از توکن مدل 29 ساله/ امیلی راتاژ 15 سال بدن خود را به عکاسان فروخت

در پی خبر ارائه توکن امینم به بازار رمزارزها، مدل مشهور امریکایی، امیلی راتاژکوفسکی نیز خبر از انتشار توکن خود در فضای رمزنگاری داد.

به گزارش ارزنیوز؛ امیلی راتاژ کوفسکی، مدل مشهور امریکایی قصد دارد تا قدرت هویت دیجیتالی را برای خود فعال کند. این مدل، بدن خود را به مدت 15 سال به عکاسان فروخته است.

حالا او می‌خواهد کنترل تصاویر خود را، که میلیاردها پروژه مانند موزیک ویدیوی بحث برانگیز راه‌های مبهم رابین تیک، صفحات اینستاگرام و جلد شماره یک اسپورتز ایلوستریتد سوییمسوت ایشو (Sports Illustrated Swimsuit Issue)، از آن‌ها استفاده کرده‌اند، باز پس گیرد.

بنابراین چه راهی بهتر از آن که این دختر 29 ساله بتواند بر سر راه اندازی هویت دیجیتالی خود اصرار کند، اما آیا این کار پر سودتر از فروش یکی از مشهورترین تصاویرش به بالاترین قیمت، در حراج کریستی ماه آینده خواهد بود؟ آن هم نه هر نوع تصویری، بلکه یک توکن غیرقابل مثلی و یک دارایی رمزنگاری شده متصل به  JPG که پس از انتقال حقوق توکن به مالک جدیدش، دیگر هیچ کنترلی بر آن نخواهد داشت.

اما امیلی معتقد است: ان.اف.تی یک فناوری فمینیستی امیدوار کننده بوده، که وی امیدوار است از طریق آن به طور نمادین نمونه‌ای از مالکیت آنلاین را برای زنان فراهم کند، این کار بستری را برای زنان فراهم می‌کند تا بر انتشار تصاویر خود کنترل کامل و مداوم داشته باشند.

این توکن شامل عکسی از امیلی در جلوی یکی از تصاویر خودش است.

در سال 2014، راتاژکوفسکی متوجه شد که هنرمند، ریچارد پرینس پست اینستاگرامی عکس برهنه‌ی او را بدون کسب اجازه‌ی حقوقی به یک بوم نقاشی تبدیل کرده و سپس آن را در نمایشگاهی در نیویورک به نمایش گذاشته است.

راتاژکوفسکی از این موضوع شوکه شد، خصوصاً وقتی فهمید که شخصی آن بوم را به قیمت 80 هزار دلار خریداری کرده است. بنابراین پرینس برای دلجویی به راتاژ کوفسکی چاپی از عکسی دیگر را اهدا کرد، این بار این عکس از یک پست اینستاگرامی منتشر شده در اسپورت ایلوستریتد بود که امیلی آن را خریداری کرد و عکس اکنون بر دیوار خانه‌اش در لس آنجلس آویزان است.

در واقع عکس گرفته شده از راتاژکوفسکی در جلوی آن بوم محتوایی است که اکنون به عنوان ان.اف.تی برای فروش گذاشته شده.

ایده امیلی این است که او با این کار می‌تواند ارزش عکس را پس بگیرد. وی روز جمعه در توئیتی نوشت: زمین بازی دیجیتال باید جایی باشد که زنان بتوانند همان‌طور که انتخاب می‌کنند تصویر خود را به اشتراک بگذارند، استفاده از آن را کنترل و محدود نمایند و سرمایه احتمالی از آن را برای خود کسب کنند.

در سال 2014، تصاویر برهنه امیلی راتاژکوفسکی به عنوان بخشی از درز اطلاعاتی عمده‌ی عکس‌های خصوصی افراد مشهور، به طور گسترده در اینترنت به اشتراک گذاشته شد. در سال 2016، راتاژكوفسكی از انتشار كتابی كه حاوی عکس‌های درز پیدا کرده بود، ابراز نگرانی كرد.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید