چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار سرمایه گذاری شرکت اسکوار به مبلغ 170 میلیون دلار بر بیت کوین...

سرمایه گذاری شرکت اسکوار به مبلغ 170 میلیون دلار بر بیت کوین درست قبل از شروع روند نزولی!

کمپانی اسکوار (Square) یکی از غول‌های حوزه‌ی پرداخت، روز سه‌شنبه از سرمایه‌گذاری خود به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار بر روی ارز دیجیتال بیت کوین خبر داد. پیش از این، کمپانی اسکوار در ماه اکتبر نیز بخشی از سرمایه نقدی خود را به ارز دیجیتال بیت کوین تبدیل کرده بود.

ضرر بزرگ اسکوار  تنها در چند ساعت

طبق اطلاعات بدست رسیده، این کمپانی حدود ۳۳۱۸ واحد بیت کوین را با میزان مبلغ  ۱۷۰ میلیون دلار خریداری کرده است. به عبارتی هر واحد از بیت کوین با قیمتی معادل ۵۱۲۳۵.۷۰ دلار خریداری شده‌اند. اما این ارز دیجیتال در روزهای اخیر کاهش قیمت عمده‌ای را تجربه نمود و ارزش آن از ۵۸ هزار دلار تا سطح ۴۴۹۶۴ دلار کاهش یافت. با این وجود در زمان نگارش این خبر، قیمت این ارز دیجیتال موفق شد تا بخشی از زیان روزهای اخیر خود را جبران نماید.

اما شرکت اسکوار تنها چند ساعت پس از اعلام سرمایه‌گذاری خود بر روی بیت کوین، شاهد سقوط قیمت آن بود. به عبارت دیگر ۳۳۱۸ واحد سکه‌های دیجیتال خریداری شده توسط آن حدود ۱۶۰ میلیون دلار ارزش داشته و تنها در عرض چند ساعت، این شرکت ۱۰ میلیون دلار ضرر کرد. پیش از این تحلیل‌گران جی‌پی مورگان (JPMorgan)‌ ادعا کرده بودند که بسیاری از کمپانی‌ها بزرگ، دیگر در سرمایه‌گذاری‌های خود از کمپانی اسکوار و دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذار در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال (نظیر تسلا و میکرو استراتژی) پیروی نمی‌کنند. همین ضرر چند کوتاه مدت می‌تواند استدلال خوبی برای این تحلیل باشد.

کمپانی اسکوار درست قبل از اعلام وضعیت مالی سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۰، خبر از خرید ۴۷۰۹ واحد ارز دیجیتال بیت کوین و سرمایه‌گذاری در این حوزه داده بود. در آن زمان این سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلار ارزش داشت. هم‌اکنون،‌ ارزش این سرمایه‌گذاری به ۲۲۴ میلیون دلار رسیده و ارزش کل بیت کوین‌های کمپانی اسکوار حدود ۳۹۴ میلیون دلار برآورد شده است.

قابل ذکر است که سرمایه‌های نقدی این کمپانی حدود ۴.۴ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. با توجه به این موضوع، سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیون دلاری کمپانی اسکوار بر روی بیت کوین تنها ۵ درصد از کل سرمایه‌ی اسکوار را به خود اختصاص می‌دهد.

خلاصه خبر:

کمپانی «اسکوار» (Square) یکی از غول‌های حوزه‌ی پرداخت، روز سه‌شنبه از سرمایه‌گذاری خود به ارزش ۱۷۰ میلیون دلار بر روی ارز دیجیتال بیت کوین خبر داد. پیش از این، کمپانی اسکوار در ماه اکتبر نیز بخشی از سرمایه نقدی خود را به ارز دیجیتال بیت کوین تبدیل کرده بود.

منبع:

https://www.coindesk.com/square-announces-additional-170m-bitcoin-buy

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید