جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار سرویس Google Finance از ارزهای دیجیتال برتر پشتیبانی می‌کند

سرویس Google Finance از ارزهای دیجیتال برتر پشتیبانی می‌کند

 

سرویس (Google Finance) قیمت ارزهای دیجیتال را به دامنه‌ی finance.google.com اضافه کرده است. این قسمت در حال حاضر با نام (Crypto ) در دسترس کاربران قرار گرفته و در دسته بندی «مقایسه‌ی بازارها» (Compare Markets) در کنار بازارهای سهام و ارزهای سنتی قرار دارد. در حال حاضر قادرخواهید بود در این قسمت اطلاعات برخی از ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین، اتر، لایت کوین و همچنین بیت کوین کش را مشاهده نمایید.

همچنین Alphabet به عنوان شرکت مادر گوگل که مالکیت بستر ویدیویی یوتیوب را در اختیار دارد، پیش از این سابقه‌ی تاریکی در حوزه‌ی ارزهای رمزپایه از خود به جا‌ی گذاشته است. این شرکت با حذف و مسدود کردن محتوای آموزشی و خبری مربوط به ارزهای دیجیتال (که به گفته‌ی خود شرکت، به صورت تصادفی انجام شده است)، باعث آزار و رنجیدن کاربران این ارزهای دیجیتال شده بود. به عنوان مثال، کانال‌های مربوط به کوین تلگراف و کوین دسک به عنوان دو نشریه‌ی بزرگ در حوزه اخبار ارزهای دیجیتال، به صورت تعلیق درآمده بودند. بعدها این دو کانال با اثبات عدم مغایرت محتوای خود با قوانین یوتیوب، موفق شدند که این تعلیق را لغو نموده و دوباره در این بستر فعالیت کنند.

بازار ارزهای دیجیتال، در سال اخیر توانست توجه مردم را به سمت خود جلب نماید؛ چرا که سرمایه‌داران و شرکت‌های بزرگی شروع به سرمایه‌گذاری در این حوزه کردند. همکاری سرمایه‌گذاران بزرگ باعث شد تا مجموع سهم بازار ارزهای دیجیتال در ژانویه ۲۰۲۱ از مرز ۱ تریلیون دلار عبور کند. این رقم در ماه فوریه تا ۱.۷ تریلیون دلار نیز افزایش یافت و به اوج خود رسید. در حال حاضر سهم بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱.۴ تریلیون دلار است.

هم‌اکنون، پذیرش خرده‌فروشی‌ها و علاقه‌های بنیادین به طور همزمان در طی سه ماه اخیر به شدت افزایش یافته‌اند. یکی از اعضای بلند‌پایه‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به نام «هستر پیرس» (Hester Peirce) اعلام کرده که با پذیرش فزاینده ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌های بزرگی نظیر تسلا و مسترکارت، نیاز به تنظیم و قانون‌گذاری صریح بیش از گذشته احساس می‌شود.

از طرفی به احتمال زیاد با گرم شدن بازار ارزهای دیجیتال، تقاضا برای راهنمایی‌های واضح و صریح در خصوص دارایی‌های دیجیتال نیز افزایش خواهد یافت. همچنین به نظر پیرس، دولت جدید بایدن در ایالات متحده آمریکا نیز می‌تواند نگاه تازه‌ای به جنبه‌های قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال داشته باشد.

خلاصه:

ارزهای دیجیتال همچنان در حال تغییر دنیای اطرافمان هستند ؛ کاربران Google Finance فقط با یک کلیک می توانند به سرعت قیمت ارزهای دیجیتال را مشاهده کنند.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/google-finance-adds-dedicated-crypto-tab-featuring-bitcoin-ether-litecoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید