چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار سر تعظیم لوئیزیانا در برابر ساتوشی/ بیت کوین جایگزین طلا می‌شود؟

سر تعظیم لوئیزیانا در برابر ساتوشی/ بیت کوین جایگزین طلا می‌شود؟

ایالت لوئیزیانا از ساتوشی ناکاماتو به علت خلق بیت کوین و معرفی این ارز به اقتصاد جهانی تقدیر کرده و برای پشتیبانی هر چه بیشتر از بیت کوین قطعنام‌ای را به امضای مجلس رساند

به گزارش ارزنیوز؛ طی چند ماه گذشته بیت کوین در میان افزایش 60 هزار دلاری‌اش، سطوح فزاینده‌ای در پذیرش عمومی را به دست آورده است.

دولت لوئیزیانای ایالات متحده اخیراً قطعنامه‌ای منتشر کرده است که در آن به برخی از موفقیت‌های بیت کوین اشاره می‌کند.

به نقل از نماینده‌ی این ایالت، مارک رایت، در قطعنامه‌ی شماره 33 مجلس عنوان شد: مصمم است که مجلس نمایندگان قوه مقننه لوئیزیانا، از ساتوشی ناکاموتو به‌خاطر سهم وی در ایجاد امنیت اقتصادی تقدیر کند. طبق مقاله‌ای از دهیل (the hill)، این سند روز پنجشنبه به امضا رسید.

در اولین سطرهای این قطعنامه آمده است: این سند برای قدردانی از بیت کوین و موفقیتش در تبدیل شدن به اولین دارایی غیرمتمرکز تریلیون دلاری جهان بوده و دولت‌های محلی را تشویق می‌کند تا از روش‌هایی که بیت کوین می‌تواند برای آن‌ها کمک کننده باشد آگاه شده و از این فناوری جدید بهره مند شوند.

بیت کوین در اوایل سال 2021 بیش از 1 تریلیون دلار سقوط کرد. این نقطه عطف در پی شکست دارایی از بالاترین رکورد 2017 این ارز بود که در اواخر سال 2020 به ثمر رسید.

در سند لوئیزیانا جزئیات زیادی از جمله اشاره به شیوع، تمرکز زدایی و استفاده از این ارز دیجیتال شرح داده شده است. در این سند آمده است: بیت کوین، که به طور بالقوه می‌تواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره‌ی مالی شود، محدود می‌باشد و حداکثر ظرفیت تولید برای این ارز تنها بیست و یک میلیون بیت کوین خواهد بود.

طی سال گذشته و پیش از آن، تعدادی از شرکت‌ها بیت کوین را به عنوان یک دارایی خریداری کرده‌اند که همین موضوع منجر به افزایش توجهات ریشه‌ای به این ارز شده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید