چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار سقوط بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار/ رئیس SEC متهم ردیف...

سقوط بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار/ رئیس SEC متهم ردیف اول در کاهش قیمت

کاهش ناگهانی قیمت بیت کوین به ارزش کم‌تر از ۴۰ هزار دلار پس از شش هفته سبب شد تا بسیاری گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس آمریکا، را مقصر اصلی این ریزش قیمت عنوان کنند‌‌.

به گزارش ارزنیوز؛ قیمت بیت کوین برای اولین بار در شش هفته اخیر، به زیر ۴۰ هزار دلار کاهش یافت. در ساعات آغازین روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور)، قیمت بیت کوین تا ۳۹,۶۵۰ دلار کاهش یافت که نسبت به قیمت آن در آغاز روز قبل، یعنی ۴۷,۳۰۰ دلار، ۱۶ درصد و نسبت به قیمت ۵۰ هزار دلاری آن در روز ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور)، ۲۵ درصد اصلاح و کاهش قیمت را نشان می‌دهد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین به سطح ۴۲ هزار دلار برگشته و در این محدوده معامله می‌شود.

اما بسیاری از تحلیل‌گران، صحبت‌های اخیر گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس آمریکا، را دلیل اصلی سقوط بازار می‌دانند. زیرا این سقوط پس از آن رخ داد که گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس فدرال رزرو، طی صحبت‌های اخیر خود استیبل کوین‌ها را ابزار قمار خواند.

اما از سوی دیگر، بسیاری از فعالان این حوزه، این سقوط را اتفاقی مثبت ارزیابی کرده‌اند. به‌ گفته این افراد، سقوط به زیر قیمت ۴۰ هزار دلار فرصتی عالی برای خرید بیت کوین در کف است.

برخی دیگر اما ادعاهای مستر ویل (Mr. Whale)، در توییتر که خبر از احتمال آغاز روند نزولی می‌داد را مقصر اصلی بازار قرمز عنوان کرده‌اند. او خطاب به ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده خود در این شبکه اجتماعی نوشت: اکنون زمان بازار نزولی فرا رسیده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید