چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار سوئد پروژه ی خلبان ارز دیجیتال کرون دیجیتال را تا سال ۲۰۲۲...

سوئد پروژه ی خلبان ارز دیجیتال کرون دیجیتال را تا سال ۲۰۲۲ گسترش می دهد

در ترکیب با شرکت خدمات حرفه‌ای‌Accenture ، برنامه آزمایشی e-krona برای پرداختن به آنچه «ریکس بانک» (Riksbank) حاشیه سازی پول می‌داند ایجاد شد:

ریکس بانک مشکلات بالقوه را در حاشیه‌سازی پول نقد می‌بیند بنابراین یک پروژه آزمایشی را برای توسعه یک پیشنهاد برای راه حل فنی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی‌، یک کرون الکترونیکی که می تواند به عنوان مکمل پول نقد کار کند ، آغاز کرده است.

طبق گزارش کوین تلگراف‌، در اطلاعیه اخیر آمده است که هیچ تصمیمی در مورد چگونگی یا حتی صدور کرون الکترونیکی اتخاذ نشده است. اما در یک گزارش کوتاه مختصر از سال ۲۰۲۰ جزئیات استفاده از بلاکچین C3 Corda – یک دفتر توزیع خصوصی ایجاد شده برای مشاغل و مشاغل دیده می‌شود. بر خلاف بلاک چین‌های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم‌، پروژه‌های ساخته شده روی Corda فقط از طریق دعوت در دسترس خواهند بود.

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی‌(CBDC) ، ارزهای دیجیتالی هستند که فقط توسط بانک مرکزی یک کشور معین صادر شده و نظارت می‌شود. برخلاف سکه‌های موجود در بلاک چین‌های متن باز‌، غیرمتمرکز و عمومی CBDC وانمود نمی‌کند که جایگزین سیستم فیات فعلی هستند. در عوض‌، آن‌ها بعنوان یک محافظ احتمالی در برابر گسترش ارزهای مجازی ابداع م‌شوند‌، زیرا فقط به عنوان نسخه دیجیتالی پول ملی موجود عمل می‌کنند.

برنامه‌ی آزمایشی در طول سال آینده ادامه خواهد یافت و قرار است در فوریه ۲۰۲۲ پایان یابد. اعلامیه اخیر نشان می‌دهد که آزمایش عملکرد آفلاین و پردازش شرکت کنندگان خارجی در چند ماه آینده در اولویت قرار دارد:

هدف اصلی خلبانی این است که ریکس بانک دانش خود را درباره کرون دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی افزایش دهد. این پروژه اکنون تا پایان فوریه ۲۰۲۲ در حال تمدید است. هدف برای سال آینده ادامه‌ی توسعه راه حل فنی با تمرکز بر عملکرد‌، مقیاس پذیری‌، آزمایش عملکردهای خارج از خط و آوردن شرکت کنندگان خارجی به محیط آزمون است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید