سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار سولانا؛ پادشاه کوین‌ مارکت کپ

سولانا؛ پادشاه کوین‌ مارکت کپ

پس از ریزش شدید بازارهای رمز ارز در هفته‌ی اخیر و قرمز بود چارت سرمایه، سولانا توانست تنها در طول 24 ساعت رقبای خود را کنار زده و رکورد قیمتی را بشکند.

به گزارش ارزنیوز؛ براساس اطلاعات موجود در کوین مارکت کپ، سکه‌ی سولانا که در رتبه 13‌ام کپ بازار قرار دارد، در 24 ساعت گذشته 14 درصد و در هفته گذشته 55 درصد رشد داشته است.

در واقع، امروز این کوین به بالاترین قیمت خود با ارزش 43 دلار رسیده است. از انتشار این خبر، ارزش یک کوین سولانا در حدود 411.81 دلار بوده و ارزش کل این کوین در بازار 11.2 میلیارد دلار می‌باشد.

این صعود به دنبال چندین اعلامیه کوچک منتشر شده از شرکت سولانا صورت گرفت که براساس خبر، این کوین با پیوستن به بلاکچینی پرسرعت و کم هزینه و معروف مبادلات خود را آسان‌تر می‌کند.

روز چهارشنبه، مشتقات دی وای.دی ایکس قراردادهای دائمی سولانا-یو.اس.دی را بدون کارمزد و  با حداکثر، 10 برابر اهرم ذکر کردند.

این کوین در مارس گذشته، پس از سه سال توسعه توسط بنیاد سولانا با دفتر مرکزی سوئیس، در حرکتی صعودی به سوی بازار امسال، مانند یک موشک شلیک شده است.

در ابتدای سال، سولانا کوین 1.6 دلار ارزش داشت و بهای تمام شده 41 دلار را از خود به جای گذاشت. اما در پی افزایش قیمت، معاملات محلی سولانا در این هفته رونق گرفت. روز جمعه، حجم معاملات این ارز به نزدیکی 2 میلیارد دلار رسید.

دستیابی سولانا به این موفقیت، در حالی که ریزش بازار این هفته بسیار نگران کننده بوده است، توانست موفقیت بزرگی را برای این کوین به ثبت برساند.

این در حال است که از روز پنجشنبه، روند بازار بدتر شد. بیت کوین حدود 10 درصد کاهش یافت و از حدود 54 هزار دلار به پایین 48 هزار دلار رسید. در این جریان نزولی بیت کوین کمی عقب ماند و به قیمت فعلی خود یعنی 49532 دلار دست یافت.

این سقوط به دنبال پیشنهادات جو بایدن برای دو برابر کردن مالیات بر سرمایه ثروتمندترین آمریکایی‌ها رخ داد. هولدر‌های کریپتو، که بخش کوچکی از آن‌ها نخبگان اقتصادی آمریکا را تشکیل می‌دهند، در صورت پرداخت نقدی از سوی بازار، باید به دولت 40 درصد مالیات پرداخت کنند.

سقوط اواخر همین هفته نیز دومین موج ریزش در این ماه است. اولین سقوط در آخر هفته گذشته رخ داد. این اتفاق در پی شایعه بی‌اساس وزیر خزانه‌داری آمریکا در آستانه سرکوب موسسات مالی برای پولشویی از طریق ارزهای رمزپایه و قطع برق در استان شین جیانگ چین اتفاق افتاد زیرا این استان مقدار عظیمی از نرخ هش بیت کوین را فراهم می‌کند.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید