چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار سونامی کوین‌ها به انگلیس رسید

سونامی کوین‌ها به انگلیس رسید

کشور انگلیس آخرین دولتی می‌باشد که بررسی‌های لازم را برای ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی خود آغاز کرده است.

به گزارش ارزنیوز؛ سرپرستان خزانه‌داری و بانک انگلیس مطالعات مقدماتی حوزه ارز دیجیتال برای بانک مرکزی این کشور را آغاز کرده‌اند که می‌تواند منجر به ایجاد یک ارز دیجیتال ملی شود.

در سندی که توسط وزارت خزانه‌داری اچ.ام منتشر شد، این فهرست از ایجاد گروه ویژه سی.بی.دی.سی با همکاری بانک مرکزی انگلستان خبر داد.

جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلیس و کترین برردیک، ​​مدیر کل خدمات مالی HM Treasury، رؤسای این گروه ویژه خواهند بود.

طبق سند مرجع، گروه ویژه وظیفه دارد تا اقدامات تمام نهادهای قانونی مربوطه در انگلیس، در خصوص توسعه CBDC، را هماهنگ کرده و بخشی از وظایف، این گروه بررسی ویژه موارد اولیه مرتبط با طراحی، اجرا و بهره برداری از سی.بی.دی.سی در انگلستان است.

این گروه همچنین با ذینفعان در سراسر دانشگاه‌ها، فین تک و سایر صنایع مرتبط ارتباط برقرار خواهد کرد تا موانع فن آوری ایجاد شده در ایجاد ارز دیجیتال مستقل را شناسایی کند.

کارگروه مشترک HM Treasury و BoE همچنین تحولات مربوط به این طرح را در صحنه‌ی بین الملل رصد می‌کند، خصوصاً زمانی که سایر کشورها به طور فعال در حال بررسی پروژه‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود هستند.

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی BoE که روز دوشنبه منتشر شد، بانک مرکزی همچنین واحد داخلی سی.بی.دی.سی خود را با ریاست کانلیف ​​اداره خواهد کرد.

تأسیس کارگروه، نشانه دیگری از تمرکز دولت انگلیس بر ارزهای دیجیتال و فین تک در پیامدهای Brexit است.

در نوامبر سال 2020، ریشی سوناک، رئیس صندوق خزانه داری، گفت که بی.آر اکزیت فرصتی را برای انگلستان فراهم می‌کند تا بخش خدمات مالی خود را اصلاح کند.

از زمان بی.آر اکزیت، سوناک بر تغییر سیاست‌های قابل توجهی در جهت استفاده از نوآوری‌های جدید فین تک مانند سی.بی.دی.سی و استیبل کوین نظارت کرده است.

همچنین، وزیر خدمات مالی انگلیس جان گلن مقررات استیبل کوین را به عنوان اصلی‌ترین تمرکز دولت در زمینه قانون‌گذاری ارزهای رمزپایه معرفی کرده است.

براساس گزارشی از رویترز، تمرکز بازار مالی انگلیس همچنین به سمت شرکت‌های توزیع شده دفتر لجر است.

ساناک در روز دوشنبه در جریان یک کنفرانس صنعت مالی، اعلام کرد که دولت قصد دارد تا برای استارت آپ‌های بلاکچین یک سندباکس فین تک (SANDBOX FINTECH) ایجاد کند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید