چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار اخبار آلت کوین سونامی Solana با قدرت پیش می‌رود

سونامی Solana با قدرت پیش می‌رود

قیمت سولانا در این ماه بیش از ۵۰ درصد افزایش را تجربه کرده است زیرا پروژه‌های جدید باعث سقوط بلاکچین SOL می‌شوند و هزینه‌های بالای اتریوم سرمایه گذاران را به سمت گزینه‌های ارزان‌تر سوق می‌دهد.

به گزارش ارزنیوز؛ طی شش ماه گذشته پروژه‌های بلاکچینی که به صدور airdrop مشهور بودند باز هم به میدان برگشتند. در این بین، نام‌های آشنایی چون Uniswap (UNI) و  MEME بیش از پیش به چشم می‌خوردند، زیرا در این پلتفرم‌ها دریافت‌کنندگان صرفاً به خاطر نگه‌داری توکن با سودهای 20،000 تا 600،000 $، پاداش می‌گیرند.

یکی از رقبای Ethereum (ETH) که در سه هفته گذشته پروژه‌های متعددی را با استفاده از airdrop عملی کرده است، Solana (SOL) می‌باشد، یک پروژه اوپن سورس که با استفاده از فناوری بلاکچین بر ارائه راه حل‌های غیرمتمرکز مالی تمرکز دارد.

اما سولانا به طور مستقیم و صریح تلاشی برای راه اندازی این پروژه‌ها انجام نمی‌دهد، بازیکن اصلی این مبادله غیرمتمرکز، پروتکل (SRM)، مسئول آیرودپ اخیر COPE بود که 2000 توکن را در میان مشترکانی که در DeFi شرکت سولانا و SRM همکاری کرده بودند، توزیع کرد.

پس از حراج AIRDROP، در تاریخ 30 مارس، COPE سرانجام با قیمت 0.50 دلار در SRM قرار گرفت و قیمت توکن آن در 11 آوریل به بالاترین سطح 5.43 دلار رسید و به دارندگان پاداشی معادل 10،860 دلار عرضه کرد.

موفقیت COPE airdrop مجموعه ای از AIRDROPها را با نام‌های مشابه، از جمله HOPE ،ROPE و KOPE به وجود آورد که قرارگیری آن‌ها در زنجیره بلوکی Solana با افزایش 55 درصدی قیمت SOL از ابتدای آوریل همراه شد.

اما از سوی دیگر تحلیلگران انتظار دارند تا روند airdrop ادامه یابد.

توییت اخیر اخبار سولانا حاکی از آن است که این اکوسیستم تازه شروع به کار کرده، به این معنی که احتمال وجود پروژه‌های مشابه AIRDROP در آینده بسیار زیاد خواهد بود.

بدیهی است که کاربران جدید، مایه حیات شبکه‌های بلاکچین موفق می‌باشند و استفاده از AIRDROPها  همچنان یکی از پر کاربردترین روش‌ها برای جلب توجه به پروژه‌های نوپا و ذخیره نقدینگی از یک پروتکل به پروتکل دیگر هستند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید