چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار شاه دزد ترکیه، همچنان متواری/ دولت اردوغان به دنبال ایجاد بانک ارزدیجیتال

شاه دزد ترکیه، همچنان متواری/ دولت اردوغان به دنبال ایجاد بانک ارزدیجیتال

به دنبال دستگیری اخیر چندین تن از کارمندان صرافی‌های رمزارزهای تودکس و وبیتکوین در ترکیه، گزارش شده است که مقامات دولتی در حال برنامه ریزی برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال با کمک بانک مرکزی هستند.

به گزارش ارزنیوز؛ بر اساس گزارش بلومبرگ، یکی از  مقامات ارشد در دولت ترکیه به صورت ناشناس گفت: مقامات محلی ممکن است در حال ایجاد یک بانک متولی مرکزی با هدف از بین بردن ریسک معامله با ارزهای دیجیتال باشند. این مقام ارشد  مدعی شد، دولت همچنین به دنبال ایجاد آستانه سرمایه برای مبادلات است و از مدیران شرکت‌های ارزهای دیجیتال می‌خواهد دانش بنیادی خاصی از ارزهای دیجیتال داشته باشند.

گفته می‌شود مالک Thodex، فاروک فاتح اوزر، که متهم به کلاهبرداری است به آلبانی فرار کرده است و ممکن است از بیش از 390 هزار کاربر این صرافی به مبلغ حدود ۲ میلیارد دلار کلاهبرداری کرده باشد و در این رابطه پلیس ۶۲ نفر را تا کنون بازداشت نموده است.

با توجه به دستور دستگیری بین المللی اوزر، پلیس آلبانی امروز به یک خانه در تیرانا، یورش برد و دو نفر را كه ادعا می‌شد با اوزر همکاری نموده‌اند، بازداشت كرد اما نتوانستند اوزر را پیدا كنند.

آژانس خبری دولتی آنادولو اعلام کرد: کارمندان صرافی ارز دیجیتال وبیتکوین تحت ادعاهای مشابه کلاهبرداری توسط مقامات دستگیر شده‌اند، بعدا گزارش شد، مدیرعامل شرکت ایلکر باس در میان چهار بازداشت شده است.

اگرچه وبیتکوین در وب سایت خود اعلام کرد که فعالیت خود را متوقف می‌کند، گزارش شده است که هیئت تحقیقات جرایم مالی ترکیه قبلاً حساب‌های وبیتکوین را مسدود کرده و تحقیقات در مورد کلاهبرداری ادعا شده را آغاز کرده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید