چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار شبیخون به جان اسپارتان/ ۳۰ میلیون خسارت تنها برای یک استخر

شبیخون به جان اسپارتان/ ۳۰ میلیون خسارت تنها برای یک استخر

هک اخیر استخر اسپارتان باعث ریزش 30 درصدی ارزش رمز ارز اختصاصی این شرکت با نام اسپارتا شده است.

به گزارش ارزنیوز؛ پروتکل اسپارتان، یک بستر نقدینگی برای دارایی‌های مصنوعی در زنجیره هوشمند بایننس، در اواخر شنبه و در یک حمله برنامه ریزی شده به استخر نقدینگی این پروتکل، ۳۰ میلیون دلار خسارت دید.

شرکت امنیتی بلاکچین پک شیلد توضیح داد، این بهره برداری برای محاسبه سهم نقدینگی معیوب، بخش نقدینگی SPARTA / WBNB را هدف قرار داده است، که به مهاجم امکان می‌دهد تا بتواند تمام وجوه را برداشت کند.

این کارشناس امنیتی در ادامه گفت: نتیجه این حمله منجر به زیان بیش از ۳۰ میلیون دلار از سوی استخر آسیب دیده شده است.

پروتکل اسپارتان اواخر شنبه در توئیتر درباره این بهره برداری توضیح داد: مهاجم ۶۱ میلیون دلار از بایننس برداشت کرده تا از طریق مسیر بهره برداری اقتصادی بدون هیچ نشانی بتواند حدود ۳۰ میلیون دلار از منابع مالی را از سیستم حذف کند.

آخرین به روزرسانی پروتکل اسپارتان در خصوص این خبر اوایل روز یکشنبه منتشر شد.

گزارش‌ها حاکی از آن می‌باشد که، این حمله به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سوء استفاده‌های مالی در تاریخ دیفای نام گرفته است. تنها پنج مورد مشابه دیگر از دیفای منجر به از دست رفتن بودجه‌ای نزدیک به این هک بوده است که شامل هک ایزی فی به ارزش (۵۹ میلیون دلار)، اورانیوم فاینانس (۵۷/۲ میلیون دلار)، کو کوین (۴۵ میلیون دلار)، آلفا فایننس (۳۷/۵ میلیون دلار) و میرکات فایننس (۳۲ میلیون دلار) می‌باشد.

ارزش اسپارتا، رمز بومی پروتکل اسپارتان، در روز یکشنبه، ۳۰ درصد سقوط کرده و به ۱/۱۷ دلار رسیده که در مقایسه با بیت کوین ۲۹ درصد و در مقابل اتریوم ۳۱/۴ درصد کاهش داشته است.

سرقت و بهره برداری برای جامعه ارزهای رمزپایه چیز جدیدی نیست. به گفته فیناریا، یک نشریه ایتالیایی، علاوه بر زنجیره اخیر حملات دیفای، مجرمان رمزنگاری به طور کلی در حدود ۱/۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ سرقت کرده‌اند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید