سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه آموزش صرافی سوشی سوآپ (Sushiswap) چیست؟

صرافی سوشی سوآپ (Sushiswap) چیست؟

سوشی سواپ(SUSHI) نمونه ای یک از ایجاد کننده ی بازار خودکار (AMM) به شمار می رود. AMM ابزاری محبوب و پرطرفدار در بین کاربران کریپتو کارنسی است. AMM ها صرافی های غیرمتمرکزی می باشند که از قراردادهای هوشمند برای ایجاد بازارهای مختلف برای هر جفت از توکن ها استفاده می کنند.  همچنین سوشی سواپ  فورکی از یونی سواپ می باشد که توکن اشتها آور SUSHI را اضافه می کند  و همچنین کنترل پروتکل ها را به دارندگان آن واگذار می کند و آن ها را در بخشی از هزینه ها سهیم می سازد. سوشی سواپ در سپتامبر 2020 به عنوان یک فورک  یونی سواپ راه اندازی شد، AMM که مترادف با جنبش غیرمتمرکز مالی (DeFi) و رونق معاملات مرتبط با توکن های DeFi نیز شده است. هدف سوشی سواپ  تنوع بخشیدن به بازار AMM و همچنین اضافه کردن ویژگی های بیشتری است که قبلاً در یونی سواپ وجود نداشته است، مانند افزایش جوایز برای شرکت کنندگان شبکه از طریق توکن داخلی آن ،که SUSHI می باشد. درباره ی سوشی سواپ  چه می دانیم؟ قیمت سوشی سواپ  امروز 15.97 دلارآمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 589،257،856 دلار آمریکا است. سوشی سواپ  در 24 ساعت گذشته 1.99٪ رشد به دنبال داشته  است. رتبه بندی آن در سایت (کوین مارکت کپ) در حال حاضر  43 می باشد و نیز سقف بازار آن 2،032،640،116 دلار آمریکا است (این اطلاعات تا هنگام تاریخ نگارش مقاله می باشد).عرضه در گردش آن 127،244،443 سکه SUSHI می باشد وتعداد کل کوین های سوشی 250،000،000 است. صرافی های برتر برای معامله در سوشی سواپ  در حال حاضر Binance ، Huobi Global ، BiKi ، HBTC و OKEx می باشند.

پدید آورندگان سوشی سواپ  چه کسانی هستند؟

Sushi swap(sushi) توسط نهادی مستعار که تنها به عنوان سرآشپز نومی شناخته می شود تاسیس شده است. در رابطه با سرآشپز نومی اطلاعات کمی در دسترس است. این پروژه دارای دو بنیانگذاردیگر است که آن ها هم مانند سرآشپز نومی نامی مستعار دارند، سوشی سواپ  و 0xMaki، که به آنها تنها Maki نیز گفته می شود. بر اساس تقسیم وظایف صورت گرفته بین آن ها، آن ها کد سوشی سواپ  ، توسعه محصول و عملیات تجاری را تحت مدیریت خود دارند. اخیراً، مالکیت  در سوشی سواپ  در عمل به سام بانکمن فرید، مدیر عامل شرکت مبادله مشتقات FTX و استارت آپ معاملات کمی Alameda Research واگذارشد. سام بانکمن فرید یکی از شرکت کنندگان مشهور و مفسر بازارکریپتو کارنسی شده است که به طور مرتب در مصاحبه های رسانه ای ظاهر می شود و نظرات خود را بیان می کند.

چه مواردی سوشی سواپ  را منحصر به فرد می کند؟

در درجه اول به عنوان یک AMM وجود دارد که از طریق آن نقدینگی معاملات به طور خودکار بین هر دو دارایی رمز ارز تنظیم می‌شود.

مخاطبان اصلی آن بمعامله گران دیفای( DeFi )و نهادهای وابسته ای می باشند که به دنبال ایجاد رونق در پروژه ی توکن ها و ایجاد نقدینگی هستند.

AMM ضمن جلوگیری از مشکلاتی مانند مسائل مربوط به  نقدینگی، که مانع مبادلات سنتی غیرمتمرکز است، دفتر سفارشات را به طورکامل از بین می‌برد.

سوشی سواپ  قصد دارد با افزایش تأثیری که کاربران می توانند بر عملکرد و آینده آن داشته باشند ، پیشنهادات والد خود، یونی سواپ را بهبود بخشد.

این پلتفرم عامل تراکنش های 0.3 درصدی را در استخر های  نقدینگی خود کاهش می دهد، در حالی که توکن SUSHI برای پاداش دادن به کاربران خود از بخشی از آن هزینه ها استفاده می‌کند. SUSHI همچنین به کاربران حق برخورداری از حقوق حاکمیت را نیز می‌دهد.

چه تعداد سکه سوشی سواپ  (SUSHI) در گردش وجود دارد؟

توکن سوشی سواپ  در داخل SUSHI با نرخ 100 توکن در هر بلوک ایجاد می شود. 100000 بلوک اول دارای پاداش بلوک 1000 SUSHI بود.

عرضه SUSHI به نرخ بلوک بستگی دارد.به طور تقریبی با روزانه 6500 و در نتیجه 650،000 توکن  جدیدی که روزانه ضرب می شود، تا سپتامبر 2021، یک سال پس از اولین راه اندازی سوشی سواپ  ، تقریباً 326 میلیون توکن در گردش خواهد بود. سوشی سواپ  هیچ حق بیمه ای نداشت و شروع به ضرب در بلوک اتریوم با شماره 10،750،000 کرد که با عرضه صفر توکن شروع می‌شود.

شبکه سوشی سواپ  چگونه ایمن شده است؟

سوشی سواپ  سعی دارد با بالا بردن قدرت حاکمیت کاربران خود، خطرات سنتی که در واریز وجوه قراردادهای هوشمند وجود دارد کاهش دهد‌.

در زمینه امور مالی غیرمتمرکز، سپرده‌گذاری در یک قرارداد هوشمند همیشه ریسک‌های خود را داشته است که وجود داشتن باگ نیزحتی برای پروژه‌های بسیار قابل اطمینان، یکی از این موارد است. سوشی سواپ توسط توسعه‌دهندگان ناشناس ساخته شده است. این مسئله باعث می‌شود سپرده‌گذاری در این پروتکل خطرناک وحاوی ریسک بالا باشد.

سوشی سواپ یک پروژه جذاب است، اما همیشه برای انتقال دارایی‌های خود هشیار باشید و حساسیت کافی را به خرج دهید و نیز بیشتر از آن چه که قادر به تحمل ریسک هستید، در این پروتکل سرمایه‌گذاری نکنید.

توسعه دهندگان سوشی سواپ برای افزایش نرخ حسابرسی خود، از شرکت‌های گوناگون دعوت به عمل آورده اند. توسعه دهندگان سعی دارند با این هدف، شرایط فعالیت در سوشی سواپ را با حضور شرکت‌های مختلف، امن‌ترسازند.

تفاوت یونی سواپ با سوشی سواپ  چیست؟

این موضوغ به طور کامل شناخته شده است که رمز ارز‌ها، ریشه عمیقی در برنامه‌های متن باز دارا می باشند. بسیاری از افراد بر این عقیده‌اند که بیت کوین و تعداد رو به رشدی از پروتکل‌های DeFi بی‌نیاز به اجازه (Permissionless)، به عنوان یک نوع از دارایی‌های عمومی به شکل نرم‌افزاری عمل می‌کنند. از آن جهت که این پروژه‌ها این قابلیت را دارند که به سادگی ازروی یکدیگر کپی و با تغییرات کوچک دوباره عرضه شوند، بنابراین رقابت در میان این پروتکل‌های مشابه، روز به روز زیاد‌ترمی‌شود. به همین دلیل کاربران همیشه به سراغ بهترین و متفاوت‌ترینDeFi  ها می‌روند.

با قطعیت می‌توان بیان کرد که فضای امور مالی غیر متمرکز بخشی از پیشرفت خود را وابسته به تیم یونی سواپ است. یونی سواپ به عنوان مظهر ابداع کننده ایجاد کننده‌های بازارخودکار (AMA) شناخته خواهد شد، اما با وجود برخی از محدودیت‌ها در توسعه آن، این سوشی سواپ است که دارای فضایی آزاد‌تر و البته غیرمتمرکزتر را نسبت به یونی سواپ در اختیار کاربران قرارخواهد داد.

یونی سواپ زمانی قادر خواهد بود که بهترین عملکرد خود را نشان ‌دهد که تا حد ممکن نقدینگی در آن بالا باشد. اگر نقدینگی زیادی در فضای امور مالی غیرمتمرکز، بین پروتکل‌های بازارگذارهای خودکار پخش شود، بنابراین شاهد بدترین تجربه ممکن برای کاربران نهایی خواهیم بود. سوشی سواپ به نوعی طراحی شده تا از این چنین مشکلاتی جلوگیری بعمل‌آورد.

استخرهای توکن سوشی شامل چه مواردی است؟

 • USDT-ETH
 • USDC-ETH
 • DAI-ETH
 • sUSD-ETH
 • COMP-ETH
 • LEND-ETH
 • SNX-ETH
 • UMA-ETH
 • LINK-ETH
 • BAND-ETH
 • AMPL-ETH
 • YFI-ETH
 • SUSHI-ETH

به منظور تشویق ایجاد نقدینگی در بازار سوشی، استخر SUSHI-ETH پاداش دو برابری را برای کاربران در نظر گرفته است. جالب است بدانید خیلی زود پس از عرضه این فورک، صاحبان توکن سوشی به منظور ایجاد استخر‌های بیشتر به جهت توزیع توکن‌ها، رای خود را به سرعت صادر کردند. این مسئله قدرت بالای یک جامعه دارای قدرت حاکمیت در دیفای و البته سوشی سواپ نسبت به یونی سواپ را نشان می‌دهد.

چه نکات مهمی درباره‌ی سوشی سواپ  و یونی سواپ وجود دارد؟

در پاسخ به راه اندازی سوشی سواپ ، یونی سواپ به سرعت چندین هفته پس از اجرای زنده سوشی سواپ  توکن UNI خود را راه اندازی کرد . یونی سواپ برنامه استخراج نقدینگی خود را از هفدهم سپتامبر 2020 شروع کرد و آن را در هفدهم نوامبر 2020 پایان داد. جامعه آن در حال بحث درباره این است که آیا این برنامه را دوباره در دسترس قرار می دهد یا خیر؟

اگرچه هرکسی می تواند در سوشی سواپ  و یونی سواپ بازاری ایجاد کند، به دلیل اولین مزیت متحرک یونی سواپ ، کاربران تمایل بیشتری برای لیست کردن توکن‌ها در یونی سواپ را دارند. در نتیجه، تعداد توکن های موجود در یونی سواپ از سوشی سواپ  بیشتر است.

مدل سوشی سوآپ چگونه کار می کند و چگونه می توان توکن سوشی بدست آورد؟

وقتی دراستخر نقدینگی مشارکت می کنید ، توکن های سوشی را به دست می آورید. می توانید سوشی را با اتر مبادله کنید. مدل سوشی سوآپ نیز بدین شکل است: 0.25٪ مستقیماً به تأمین کنندگان نقدینگی فعال و 0.05٪ دوباره به سوشی(SUSHI ) تبدیل می شوند و به دارندگان سوشی جایزه تعلق می گیرد. مزایا و معایب و معایب سوشی سواپ  چیست؟امری آشکاراست که سوشی سوآپ یک پلتفرم غیرمتمرکز است که اطمینان و شفافیت را ضمانت می‌کند. با این حال، ناشناس بودن اعضای این تیم ممکن است برخی از کاربران را بترساند. رسوایی اخیر پیرامون این پلتفرم که در ابتدای سپتامبر اتفاق افتاد، به اعتبار این پروژه ضربه‌ای کاری وارد کرد.یکی از بنیانگذاران (به طور دقیق سرآشپز نومی) تصمیم گرفت با پرداخت حدود 14 میلیون دلار اتر، قیمت SUSHI را بیش از 73 درصد کاهش دهد. کاربران ادعا کردند این کلاهبرداری خروجی است. بنیانگذار دیگر، 0xMaki، تصمیم گرفت به همکار خود کمی وقت بدهد تا به اصطلاح “بیدار شود” و عملکرد ورفتار خودش را توضیح دهد. در غیر این صورت، 0 xMaki تهدید کرد که همه چیز را فاش خواهد کرد و دراین امر جدی است. تقریباً یک هفته بعد، سرآشپز نومی همه وجوه را برگرداند و از کاربران تقاضا کرد که او را ببخشند و گفت: من مرتکب اشتباه شدم. چنین پایان خوشحال‌کننده‌ای واقعاً یک اتفاق کمیاب در صنعت کریپتو است. مالکیت پروژه سوشی سوآپ در حال حاضر به مدیر عامل FTX سام بانکمن-فرید تعلق دارد.هنوزهم، اگر به دنبال یک سیستم عامل رمزنگاری هستید که فرصتی برای ییلد فارمینگ و دریافت درآمد منفعل (به عنوان یک دارنده توکن) برای شما فراهم کند، سوشی سوآپ مکان مناسبی است. این پلتفرم مقام دوم را در لیست( coinmarketcap.com) بین صرافی‌های غیرمتمرکز برتر از نظر حجم و سهم بازار به خود اختصاص داده است. از دیگر مزایای سوشی سوآپ فقدان پروسه‌ی مشتری خود را بشناس (KYC) است. هر کاربری بدون در نظر گرفتن ملیت، جنسیت وغیره می‌تواند شروع به مبادله ومعامله رمزارزهای دیجیتالی کند.

سوشی سواپ (SUSHI)را از کجا می توانید خریداری کنید؟

سوشی سواپ یک توکن است که به صورت آزادانه قابل معامله است و بیشترین حجم مبادلات عمده در Binance ، Huobi Global و OKEx است.

کیف پول‌های پشتیبان توکن Sushi چه هستند؟

1-کیف پول متامسک یا Metamas :متامسک از کیف پول های مطرح پرطرفدار وب می باشد. البته متامسک نسخه های مختلفی نیز دارد می‌باشد برای مثال شما می توانید از این کیف پول در گوشی های موبایل خود با سیستم عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس استفاده کنید.

2-کیف پول: Wallet Connect  کیف پول Wallet Connect جزوکیف‌پول تراست‌والت می باشد. شما می توانید با نصب افزونه این کیف پول، ارز دیجیتال سوشی را در آن ذخیره کنید تا به راحتی بتوانید با آن کار کنید. این کیف پول همانند کیف پول متامسک به راحتی برای شما عزیزان قابل استفاده است و می توانید هم در سیستم عامل های مختلف از آن استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید