سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اخبار اشخاص صعود دوباره ی قیمت ارزهای دیجیتال تحت تاثیر سرمایه گذاری توئیتر

صعود دوباره ی قیمت ارزهای دیجیتال تحت تاثیر سرمایه گذاری توئیتر

انتشار خبر احتمال سرمایه گذاری توئیتر در بیت کوین باعث صعود مجدد قیمت ارزهای دیجیتالی شد.

برای سومین روز متوالی، بیشتر ارزهای دیجیتالی صعودی ماندند که در بین ارزهای اصلی صعود استلار و پولکا دوت از سایر ارزهای بیشتر بود.

ند سگال: مدیر مالی توئیتر از احتمال سرمایه گذاری توئیتر در بیت کوین و افزوده شدن این ارز دیجیتالی به ترازنامه مالی این شرکت خبر داده است. به گفته سگال، توئیتر در حال امکان سنجی این مساله است که حقوق کارکنان خود را بر حسب بیتکوین پرداخت کند. پیش از این نیز اخباری از احتمال سرمایه گذاری اپل روی بیتکوین منتشر شده بود. تسلا نیز اعلام کرده ۱.۵ میلیارد دلار روی بیتکوین سرمایه گذاری کرده است.

تیم لین؛ قایم مقام رئیس بانک مرکزی کانادا با اشاره به شرایط ویژه ناشی از شیوع کرونا گفته است توسعه ارز دیجیتالی بانک مرکزی احتمالا زودتر از برنامه ریزی های قبلی به سرانجام خواهد رسید. وی با اشاره به نوسانات شدید ارزهای دیجیتال فعلی در هفته های اخیر گفت: مردم نیاز به ارزی با ثبات‌تر دارند. سال‌ها پیش شرایط فرق می‌کرد اما اکنون نیازمند ارز دیجیتالی خود هستیم.

قرار است وزرای دارایی گروه ۷ به زودی اجلاسی برای بررسی بازار ارزهای دیجتال تشکیل دهند. به گفته تارو آسووزیر دارایی ژاپن این اجلاس با هدف ایجاد یک مکانیزم جهانی نظارت بر بازارها و همچنین بررسی امکان اخذ مالیات از تراکنش‌هایی خواهد بود که با استفاده از این ارزها انجام می شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۴۳۴ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۲ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

خلاصه:

انتشار خبر احتمال سرمایه گذاری توئیتر در بیتکوین باعث صعود مجدد قیمت بیشتر ارزهای دیجیتالی شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید