چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار ضرب الاجل اجرای قوانین ضد پولشویی در ایرلند

ضرب الاجل اجرای قوانین ضد پولشویی در ایرلند

نهادهای نظارتی ایرلند شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال را وادار کردند تا از این پس با تدابیر گسترده‌تری به مبارزه با پولشویی بپردازند.

به گزارش ارزنیوز؛ مشاغل رمزنگاری ایرلند برای اولین بار زیر ذره بین نهادهای نظارتی قرار گرفته‌اند، بنگاه‌های دارایی دیجیتال محلی اکنون دستورالعمل‌های مربوط به مبارزه با پولشویی، ارائه شده توسط اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند.

پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا یا ای.ام.ال.دی 5، از طریق اصلاحیه قانون پولشویی و تأمین مالی تروریسم در سال 2021 در 23 آوریل در قانون گذاری ایرلند به رسمیت شناخته شد. این قانون به شرکت‌هایی که با دارایی‌های رمزنگاری شده و ارائه دهندگان کیف پول حضوری کار می‌کنند و مشاغل سرویس دهنده این حوزه، اعلام کرده است تا از همان استاندارد نظارتی شرکت‌های مالی اصلی پیروی کنند.

به این شرکت‌ها سه ماه فرصت داده شد تا در بانک مرکزی ایرلند ثبت نام کنند و اطلاعات کاربران خود را، برای حفظ امنیت بیشتر، به بانک‌ها اعلام نمایند، این اطلاعات مشخصات کارت شناسایی، تراکنش‌های حسابداری از مبدأ و مقصد دارایی‌های رمزنگاری شده کاربران و گزارش فعالیت‌های مشکوک مالی را شامل می‌شود.

مقررات سابق ایرلند به بازرگانان اجازه می‌داد تا به طور ناشناس در دارایی‌های رمزنگاری سرمایه گذاری کنند. اما ضوابط جدید ممکن است تنها آغازی برای تنظیم رمزنگاری در ایرلند باشد، با این همه‌ شرکت‌های رمز ارز در سراسر جهان، که در حال حاضر به کشورهای اروپایی خدمت می‌کنند موظف هستند تا 3 ژوئن به ششمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا پایبند شوند و از قوانین سختگیرانه پیروی نمایند.

برخلاف پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا، قوانین به روز شده به مقامات اروپایی امکان مجازات شرکت‌ها و اشخاص حقوقی مرتبط را می‌دهد. این شرکت‌های خدماتی در صورت عدم رعایت دستورالعمل ممکن است با جریمه‌های سنگین و یا تعطیلی روبرو شوند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید