جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه تحلیل بیت کوین عبور قیمت بیت کوین از مرز ۵۰ هزار دلار؛ شروع نبرد بازار...

عبور قیمت بیت کوین از مرز ۵۰ هزار دلار؛ شروع نبرد بازار گاوها و خرس‌ها

عبور قیمت بیت کوین از سطح ۵۲ هزار دلارنشان دهنده‌ی اوج گیری دوباره قیمت این ارز دیجیتال محبوب است.

قیمت بیت کوین در طی هفته‌های گذشته روند با ثباتی را تجربه کرد. البته این موضوع کاملاً طبیعی بوده و نمی‌توان از هیچ دارایی با ارزشی انتظار رشد متوالی و توقف‌ناپذیری را داشت. از همین رو، اصلاح و ثبات قیمت پیش از هرگونه افزایش مجددی کاملاً ضروری است. ثبات قیمت در هفته‌های اخیر علل مختلفی داشت که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، فشار فروش بیت کوین توسط نهنگ‌های بازار و همچنین افزایش بازده خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا بود.

با این حال قیمت بیت کوین در ساعات اخیر روند رشد خود را ادامه داد و به یک ناحیه مقاومت جدید رسید. در صورتی که این ناحیه مقاومت به طور کامل شکسته شود، امیدها برای اوج‌گیری دوباره این ارز افزایش خواهد یافت.

ناحیه مقاومت ۵۲ هزار دلاری بیت کوین

همان‌طور که در نمودار بالا مشخص شده است، بیت کوین کار دشواری را برای شکستن سطح ۵۲ هزار دلاری و حفظ موقعیت خود در بالای این ناحیه را دارد. در زمان انتظار این خبر قیمت بیت کوین توانسته به بالای سطح ۵۳ هزار دلار نیز دست یابد؛ اما توانایی حفظ این سطح همچنان مبهم است. در صورتی که این روند ادامه‌دار باشد، می‌توانیم انتظار رسیدن به سطح ۵۵ هزار الی ۵۶ هزار دلاری را در کوتاه‌مدت داشته باشیم.

از طرف دیگر عدم موفقیت در حفظ این سطح می‌تواند قیمت بیت کوین را تا منطقه حمایت بعدی خود در ۴۶ هزار دلار کاهش دهد. با این حال تلاش‌های بیت کوین برای شکستن سطح مقاومت بعدی امیدوارکننده است؛ چرا که این سطح در هر بار آزمایش شدن، مقداری تضعیف شده است.

قدرت‌نمایی دلار در نمایش بازده ده ساله

دلار به عنوان اصلی‌ترین عامل ضعف بیت کوین، دوباره زنده شده و در تلاش برای رسیدن به جایگاه قبلی خود است. با این حال همان‌طور که در نمودار بالا نیز مشخص است، این دارایی نیز با ناحیه مقاومتی رو به رو خواهد بود. با توجه به این موضوع، بعید به نظر می‌رسد که شاهد افزایش بیشتر قدرت دلار باشیم؛ چرا که دلار باید بتواند سطح حمایتی موجود خود را حفظ کند. در صورتی که دلار نتواند ناحیه ۹۲.۵۰ واحدی خود را حفظ کند، احتمال بازگشت آن به ۹۱ واحد وجود خواهد داشت؛ در این صورت بیت کوین دوباره فرصت مناسبی برای رشد را پیش روی خود خواهد دید.

اوراق قرضه دولتی ایالات متحده آمریکا نیز با یک ناحیه حساس مقاومتی رو به رو است. بازده این اوراق در سال ۲۰۲۱ حدود ۷۵ درصد افزایش یافته است که در نوع خود حرکت بزرگی به شمار می‌رود. از این رو احتمال توقف و اصلاح قیمت آن وجود خواهد داشت.

حرکات قابل توجه نمودار بیت کوین

بیت کوین برای ادامه روند صعودی خود نیاز به شکستن سطح ۵۳ هزار دلاری و ایجاد ثبات در بالای این ناحیه خواهد داشت. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، می‌توان انتظار افزایش سریع آن تا سطح ۵۶ هزار دلاری را داشت. با این حال شکست خوردن در موقعیت فعلی باعث تضعیف قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد و ممکن است قیمت آن را تا سطح ۴۶ هزار الی ۴۲ هزار دلاری نیز کاهش دهد. بنابراین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران حتماً باید به این موضوع توجه کنند.

منبع: Cointelegraph 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید