چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار اخبار بیت کوین غول کراکن طعمه بعدی خود را انتخاب کرد

غول کراکن طعمه بعدی خود را انتخاب کرد

گزارش‌ها هاکی از آن است که Kraken، صرافی برجسته مستقر در ایالات متحده، قصد دارد تا سال آینده از طریق نفوذ در direct list به جنگ رقیب خود coinbase برود.

به گزارش ارزنیوز؛ به نقل از CNBC، در زمانی که موقعیت بیت کوین و مبادلات ارز‌ دیجیتال در حال قوت گرفتن در میان مشاغل عمده می‌باشند، گزارش شده است که صرافی Kraken، شکست رتبه‌ی coinbase را هدف گرفته است.

در این گزارش حجم معاملات ثبت شده و مشتریان جدید، در میان افزایش قیمت بیت کوین به عنوان انگیزه برای قرارگرفتن احتمالی Kraken در Direct list ذکر شده است و احتمالاً انگیزه آن قرار گرفتن در لیست سال آینده به جای Coinbase است.

کراکن با بیش از شش میلیون پایگاه داده متشکل از کاربران در میان بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان قرار دارد. طبق اطلاعات موجود از CoinMarketCap، در حال حاضر این صرافی، در لیست بزرگترین مبادلات از نظر حجم معاملات، در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

در مصاحبه اخیر با CNBC، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت کراکن، جسی پاول، فاش کرد که توانسته است از افزایش اخیر قیمت بیت کوین استفاده کند. طبق گفته پاول، سودهایی که شرکت از ماه فوریه به دست آورد، رکورد کل سودهای سال گذشته را شکسته است.

بیت کوین در اواسط ماه مارس با ثبت رکورد بیش از 60 هزار دلار به بالاترین قیمت خود رسید. تحلیل‌گران و معامله‌گران دلیل افزایش قیمت را ورود سرمایه‌گذاران نهادی به این صنعت دانسته‌اند. در طول این دوره، مؤسساتی مانند تسلا، MicroStrategy و تعداد زیادی دیگر سرمایه‌گذاری‌های کلانی در بیت کوین انجام داده‌اند.

به تازگی، رقیب اصلی Kraken در ایالات متحده، Coinbase، فاش کرد که قرار است در یک direct list پرفروش، که  هفته آینده منتشر می‌شود، در معرض دید عموم قرار گیرد. این لیست می‌تواند به افزایش ارزش شرکت تا 100 میلیارد دلار کمک کند. Coinbase همچنین به تازگی رکورد درآمد سه ماهه 1.8 میلیارد دلار را در سه ماه اول سال 2021 از آن خود کرده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید