چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار فروش برق از روسیه به قزاقستان در دست بررسی قرار می‌گیرد

فروش برق از روسیه به قزاقستان در دست بررسی قرار می‌گیرد

شرکت برق اینتر رائوی روسیه مذاکراتی را برای تأمین برق قزاقستان از ابتدای نوامبر امسال (۱۰ آبان) شروع کرده است. یکی از نمایندگان این شرکت دولتی روس اعلام کرد مصرف برق در قزاقستان ۷ درصد افزایش یافته و این کشور با کسری ۶۰۰ مگاواتی برق در زمستان مواجه است.

به گزارش ارزنیوز؛ شرکت برق اینتر رائوی روسیه مذاکراتی را برای تأمین برق قزاقستان از ابتدای نوامبر امسال (۱۰ آبان) شروع کرده است. یکی از نمایندگان این شرکت دولتی روس اعلام کرد مصرف برق در قزاقستان ۷ درصد افزایش یافته و این کشور با کسری ۶۰۰ مگاواتی برق در زمستان مواجه است.

این مقام روس هجوم ماینرهای ارزهای دیجیتال به قزاقستان و فرسودگی زیر ساخت‌های تولید برق را دلیل این وضعیت عنوان کرد و افزود کسری برق ممکن است در آینده به یک گیگاوات هم برسد.

پانینا افزود که انتظار می‌رود کمبود در قزاقستان به 600 مگاوات (MW) برسد که تقاضا در فصل زمستان آینده به اوج خود می‌رساند و برآوردها نشان می‌دهد که کسری ممکن است در آینده از 1 گیگاوات (GW) فراتر رود. او همچنین فاش کرد که Inter RAO در حال بررسی درخواست قرقیزستان برای تامین تجهیزات اضافی از طریق شبکه قزاقستان است.

واردات برق در قزاقستان ممنوع است، مگر اینکه اپراتور شبکه ملی KEGOC سیگنال دهد که خطر کسری برق وجود دارد، که دقیقاً در حال حاضر وجود دارد. این درخواست امکان تامین برق از فدراسیون روسیه را فراهم می‌کند.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید