سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار فروش یک نقاشی با توکن غیر مثلی به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار

فروش یک نقاشی با توکن غیر مثلی به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار

یک توکن غیرمثلی (NFT) مربوط به یک اثر هنری که توسط نقاش خیابانی اهل بریتانیا به نام Banksy کشیده شده بود و قبلا در آتش از بین رفته بود، بازسازی شده و در مارکت OpenSea با قیمت نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار به فروش رسید.

به گزارش ارزنیوز؛ در تاریخ ۸ مارس، توکنی غیرمثلی که ورژن بازسازی شده­ی نقاشی هنرمند معروف بریتانیایی Banksy بود، در مارکت OpenSea با قیمت ۲۲۸/۶۹ اتر معادل ۳۸۲ هزار دلار به فروش رسید. این مزایده با قیمت اولیه­ و پایه­ی ۰/۰۰۰۰۱ اتر، ۳ روز به طول انجامید و در طی این مدت پیشنهادات قیمتی مختلفی ازطرف ۷۰ نفر از متقاضیان مطرح شد. این NFT که Morons نام دارد، توسط گروهی از سرمایه‌­گذاران کریپتو به نام Burnt Banksy ساخته شد؛ این گروه، قبلاً در ماه فوریه نسبت به خرید این نقاشی با قیمت ۱۰۰ هزار دلار اقدام کرده بود.

Morons درواقع نام نقاشی طنزی است که صنعت هنر را به سخره می­گیرد؛ در این اثر که مربوط به یک حراجی پر ازدحام است، جمله‌­ی “باور نمی­کنم که شما دیوانه‌­ها این اثر به درد نخور را بخرید” روی یک بوم به تصویر کشیده شده است. در تاریخ ۴ مارس صاحبان این اثر، آن را در یک برنامه­‌ی زنده که از توییتر پخش می­شد، در مکانی نامعلوم از منطقه­ی بروکلین در شهر نیویورک سوزانده و از بین بردند.

توکن غیرمثلی Morons توسط یکی از کاربران OpenSea به نام Galaxy در این مارکت خریداری شد. این کاربر، ۴ عدد NFT در حساب خود دارد که یکی از آنها مربوط به اثر طنزی است که هنرمند مشهور Frida Kahlo را در نقش کیم کارداشیان در عکس معروف خود به نام internet-breaking در سال ۲۰۱۴ به تصویر ­کشد شده بود.

با اینکه این توکن، اولین NFT رسمی و تأیید شده‌ای است که از آثار ازبین رفته‌ی Banksy منتشر می‌شود، اما قبل از این نیز آثار هنری دیگری هم وجود داشته‌اند که بعد از توکنایز شدن از بین رفته و سوزانده شده‌اند.

در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ ستاره‌­ی سابق برنامه­‌ی That 70’s Show آقای Ashton Kutcher تصویری توکنایز شده از یک دفترچه یادداشت را به نمایش گذاشت که در آن دوازده جفت چشم، یک ستاره و امضای خود Ashton Kutcher به تصویر کشیده شده بود؛ این NFT در یک حراجی خیریه در مارکت Cryptograph به فروش گذاشته شد.

در ماه فوریه نیز یک سرمایه­‌گذار که NFT ساخته شده توسط هنرمند معروف، Lindsay Lohan را خریده بود، اقدام به سوزاندن آن کرد؛ او این توکن را بعد از خرید، به یک آدرس کیف پول کاملاً غیرقابل استفاده ارسال کرد تا در آینده کسی نتواند این توکن را خریده و یا با آن معامله‌­ای انجام دهد.

منبع: Cointelegraph 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید