سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار فشار ناگهانی و انفجار بیت کوین با جهش 60 هزار دلاری

فشار ناگهانی و انفجار بیت کوین با جهش 60 هزار دلاری

بیت کوین برای اولین بار در طی یک ماه اخیر، با رشدی صعودی به قیمت ۶۰ هزار دلار دست پیدا کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ بیت کوین (BTC) در تاریخ 10 آوریل به قیمت 60 هزار دلار رسید این بدان معناست که مطابق با انتظارات تحلیلگران، روند بی‌ثباتی طولانی مدتی در بازار آغاز شده است.

فشار ناگهانی بر BTC / USD در شب جمعه گذشته، جهت خروج از کانال 50،000 دلار، اعمال شد. این حرکت هفته‌ها به طول انجامید، حمله‌ای قابل قبول به مقاومت 60،000 دلاری، اما آخرین حمله قبل از اوج گیری‌ها هنوز شکل نگرفته بود که رشد ناگهانی شروع شد.

با این حال، به نظر می‌رسد اکنون اوضاع بیت کوین متفاوت است.

لکس مسکوفسکی (Lex Moskovski)، تحلیلگر کوانتوی، با آغاز چرخش بازار در توییتر خود اظهار داشت که قیمت 163،745،606 دلاری برای بیت کوین، در طول یک ساعت، منسوخ شده است.

در حالی که بیت کوین به ATH دیگر تبدیل می‌شود، این اتفاق کار را برای سودجویان بازار نزولی سخت‌تر کرد. رشد بیت کوین در واقع برای بازرگانانی که هفته‌ها را در یک بازار جانبی گذرانده بودند، یک جهش شگفت انگیز بود.

اما همچنان نیاز است تا انگیزه جدیدترین صعود بیت کوین مشخص شود و میزان واقعی قدرت آن با توجه به اهمیت 60،000 دلاری ثابت بماند.

یک تغییر قابل توجه دیگر در روزهای گذشته، نرخ‌های تأمین مالی در صرافی‌ها بود که به طور قابل توجهی کاهش یافتند و این به کاهش اصطکاک بیشتر از 60،000 دلار، قبل از افزایش سرعت بازار منجر‌ می‌شود.

با این وجود برخی خواستار برداشت خوشبینانه از بازار این هفته بودند. در میان این گروه نام Filbfilb، یکی از بنیانگذاران مجموعه تجارت Decentrader به چشم می‌خورد که در کانال تلگرام خود اظهار داشت، بیت کوین با 58 هزار دلار، اشتراکات فنی زیادی با ساختار بیت کوین 20 هزار دلاری دارد.

یک روز پیش از گفته او، فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر همکار Decentrader، تمایلات مشابهی را ابراز کرد و بر اساس آن با استفاده از تقابل دو میانگین متحرک مهم در آینده نشان می‌داد که BTC / USD روند صعودی و رشد بیشتر را تجربه خواهد کرد.

این میانگین‌های متحرک با برنامه‌ریزی در سیکل‌های 111 روزه و 350 روزه همراه بودند، که به عنوان یک چرخه Pi شناخته می‌شوند.

وی در گزارش خود عنوان کرد که از نظر من چشم انداز فعلی بازار کوتاه مدت بیت کوین خنثی و صعودی است، بنابراین دیدگاه شخصی من این است که تضمینی وجود ندارد تا این بالاترین سطح بازار برای بیت کوین باشد. همچنین وی در روزهای بعدی افزود که شاخص‌ها و مبانی دیگر نشان می‌دهد که ما هنوز به پایان چرخه بازار نرسیدیم.

دیگر سرمایه گذاران نیز با صحبت‌های فیلیپ سوئیفت موافقت کردند اما نسبت به  مبادلات کمی محتاط‌تر بودند، از میان آن‌ها می‌توان به ویلی وو اشاره کرد، که بر طبق آماری منتشر شده در روز جمعه هشدار داد بیت کوین می‌تواند پایان اولین ساخت قیمت دو برابری حال حاضر را به ثبت برساند.

وی با بیان این که نوسانات این چرخه به وضوح پایین است، افزود که با رسیدن به سطح 1 تریلیون دلار، که مربوط به قیمت بیت کوین در حدود 53،600 دلار است، بعید می‌دانیم  روند صعودی دوباره شکسته شود.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید