سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار قتل همسر با بیت کوین/ دست‌ رمز ارزها به خون آلوده شد

قتل همسر با بیت کوین/ دست‌ رمز ارزها به خون آلوده شد

اف.بی.آی عنوان کرد؛ مردی برای به قتل رساندن همسرش، قاتلی را با پرداخت بیت کوین استخدام کرد. آدرس بیت کوین‌های پرداخت شده متعلق به کیف پول کوین بیس بود.

به گزارش ارزنیوز؛ با استناد به خبر منتشر شده از سوی اف.بی.آی (FBI)، مردی از بیت کوین برای استخدام یک قاتل حرفه‌ای جهت به قتل رساندن همسرش استفاده کرده است.

در همین خصوص سخنگوی اف.بی.آی عنوان کرد: شواهد نشان می‌دهد که این مرد با استفاده از یک حساب کوین بیس، ارزهای مورد نظر را به حساب قاتل استخدامی انتقال داده است.

هر چند این گزارش نشان می‌دهد که بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر می‌توانند برای مقاصد و جرایم فجیح این‌چنینی استفاده شوند، اما از سوی دیگر می‌تواند برای جنایت‌کارانی که نحوه کار با آن را بلد نیستند نیز دردسر ساز باشد.

قتل طراحی شده، از سوی یک مرد تنسی، به نام نلسون رپلوگل است که ادعا می‌شود برای کشتن همسرش به شخص ضاربی که در یک وب سایت استخدام قاتل به او معرفی شده، پول پرداخت کرده است.

طبق گفته نماینده ویژه اف.بی.آی، كلی اندرسون، رپلوگل اطلاعاتی درباره اتومبیل همسرش و زمانی كه وی حیوان خانگی خود را به دامپزشكی می‌برد، برای قاتل ارسال کرده است. اما مامور اف.بی.آی دنبال کننده پرونده، پس از اطلاع از جزئیات قتل فورا به رپلوگل و همسرش هشدار داده است.

پس از آن نیز این نماینده اف بی آی پرسنل بی بی سی را برای انتشار این خبر تحت فشار قرار می‌دهد، وی هنوز عنوان نکرده است که چگونه بی بی سی از این ماجرا مطلع شده است.

پس از انتشار این خبر وی جزئیات بیش‌تری از این پرونده، از جمله آدرس کیف پولی که قاتل از طریق آن بیت کوین دریافت کرده است، را فاش نمود.

اندرسون با متخصصان گروه ویژه سایبری اف.بی.آی، ارتباط برقرارکرد تا با تجزیه و تحلیل بلاکچین بیت کوین به باز کردن پرونده کمک کنند.

اندرسون اظهار داشت: ستاد اف.بی.آی، با تجزیه و تحلیل بلاکچین معامله توانست تشخیص دهد که کیف پول مورد استفاده برای پرداخت بیت کوین‌ها، کوین بیس بوده است.

در ادمه اف.بی.آی احضاریه‌ای را برای دریافت اطلاعات از حساب کیف پول قاتل به کوین بیس صادر کرد و در جواب آن کوین بیس نیز علاوه بر  ارسال تاریخ معاملات کیف پول، نام و عکس‌های رپلوگل را نیز برای این سازمان فرستاد.

اما اطلاعات به این‌جا ختم نشد، جزئیات منتشر شده از کوین بیس شامل آدرس اینترنتی که رپلیگل در هنگام ارسال کوین‌ها از آن استفاده کرده بود نیز می‌شود و به دنبال آن آژانس اف.بی.آی با تحقیق بر روی این آدرس صحت منبع آن را تأیید کرد.

با وجود تمام اطلاعات ارائه شده تا به این لحظه، هنوز هویت قاتل فاش نشده و شخصی به عنوان مضنون دستگیر نشده است.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید