چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار قدیمی ترین توییت به فروش میرسد

قدیمی ترین توییت به فروش میرسد

جک دورسی، مدیرعامل و خالق شبکه اجتماعی توییتر، قرار است اولین توییت منتشرشده در این شبکه اجتماعی را در پلتفرم توکن‌های غیرمثلی (Valuables) به فروش برساند. در حال حاضر این توییت موفق شده پیشنهادی با مبلغ بیش از ۲ میلیون دلار کسب کند.

به گزارش ارزنیوز؛ دورسی در اولین توییت خود، ۲۲ مارس ۲۰۰۶ (۲ فروردین ۱۳۸۵) نوشته بود:

“همین حالا در حال ساخت حساب توییترم هستم”.

مدیر عامل توییتر لینک فروش این پست را در روز جمعه بعد از گذشت حدود ۱۵ سال به اشتراک گذاشته و با به میان آوردن مجدد این توییت یک جنگ مناقصه‌ای را شعله‌ور کرد. که بازتاب قابل توجی در بازار خرده کالاهای رمزنگار برپا نمود.

گفته می‌شود که توییت ذکر شده توانسته صبح شنبه پیشنهاد قابل توجهی به مبلغ بیش از ۲ میلیون دلار توسط جاستین سان، بنیانگذار TRON کسب نماید.

پلتفرم ولیوبلز بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند و شرکت سِنت (Cent) آن را توسعه داده است. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ولیوبلز، قابلیت فروش توییت‌هاست؛ کاربران توییتر می‌توانند با تهیه یک رونوشت امضاشده از توییت‌های خود و تبدیل آن به یک توکن NFT، آن را بفروشند.

دورسی یکی از طرفداران بیت کوین به حساب می‌آید و اقدامات مختلفی هم در این حوزه انجام داده است. کش‌اپ (Cash App)، یکی از پروژه‌های شرکت اسکوئر (Square) است که امکان خرید ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند. دورسی همچنین در لایتنینگ لبز (Lightning Labs) سرمایه‌گذاری کرده است. لایتنینگ لبز یک راهکار لایه دوم شبکه بیت کوین، با هدف افزایش مقیاس‌پذیری شبکه است.

این اولین بار است که دورسی به نوعی نسبت به شبکه اتریوم علاقه نشان می‌دهد. برخی معتقدند که رونق حوزه توکن‌های غیرمثلی و تصمیم اخیر اسکوئر برای خریداری پلتفرم پخش موسیقی تایدل (Tidal)، با یکدیگر مرتبط هستند. این در حالی است که دورسی چندی پیش با همکاری رپر مشهور، جی‌زی (Jay-Z)، به برنامه‌ای برای توسعه بیشتر بیت کوین در هند و آفریقا کمک کرد.

حالا با اقدام اخیر جک دورسی و فروش اولین توییتِ توییتر، این احتمال وجود دارد که آتش حوزه توکن‌های غیرمثلی داغ‌تر شود.

منبع: Coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید