سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار قیمت بیت کوین همچنان صعودی است آیا فدرال در این موضوع دخیل...

قیمت بیت کوین همچنان صعودی است آیا فدرال در این موضوع دخیل است؟

در حالی که سیاستمداران احتمال این موضوع را که بیت کوین جای دلار را خواهد گرفت را رد می‌نمایند، بهترین دلیل تمرکز بر خرید و افزایش بیت کوین همان چیزی است که فدرال یا هیئت تحریریه به ما می‌گوید:

«تعهد نسبت رزرو به نرخ صفر بهره‌»

در حالی که فدرال در تلاش برای تقویت اقتصاد کنونی با توجه به بیماری همه‌گیر است با تشویق سرمایه‌گذاران برای قرار دادن وجوه خود در فعالیت‌های اشتغال‌زایی به جای ذخیره‌ی وجه در بانک‌ها یا اوراق قرضه دولتی‌، موجه می‌داند‌. فقدان فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری بسیاری را به دنبال بازدهی از طریق «وسایل نقلیه‌ی احتکاری  همانند بیت کوین بسیار گنجانده شده است» .

بنابر گزارش کوین دسک، همچنین به نقل از یلان ماسک مدیر عامل تسلا از روز جمعه نوشت:  وقتی ارز فیات منافع منفی داشته باشد‌، فقط یک احمق است که برای سرمایه‌گذاری به جای دیگری نگاه نمی‌کند.

ماسک در مورد این موضوع صحبت می‌کرد که چرا شرکت وی ۱.۵ میلیارد دلار از بودجه‌ی خزانه‌ی خود را در  بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

با این حال‌، واشنگتن پست با مراجعه به وزیر جدید خزانه داری ایالات متحده؛ جانت یلن‌، به دنبال بررسی بازارها برای چگونگی عمل‌کرد این سیاست‌ها بود:

ما از او و سایر نهادهای نظارتی می‌خواهیم آن‌چه را که این بازارها در مورد پیامدهای دنیای واقعی سیاست‌های پولی و مالی فعلی نشان می‌دهند هرچه که باشد مثبت یا منفی و از قبل تعیین شده یا تعیین نشده را مورد توجه قرار دهند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید