پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ماجرای رمز ارزها در ایستگاه بهارستان/5 وزارت خانه در کنار بانک مرکزی...

ماجرای رمز ارزها در ایستگاه بهارستان/5 وزارت خانه در کنار بانک مرکزی متولیان استخراج اند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارش کمیسیون اقتصادی با توجه به گستردگی دستگاه‌های متولی در این بخش به شفاف‌سازی اقدامات در حوزه رمزارزها در کشور پرداخته است.

به گزارش ارزنیوز؛ محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه گزارش این کمیسیون در مورد بررسی ‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد، گفت: این گزارش آغاز تدوین طرحی برای قانونمندسازی و اجرایی شدن رمزارزها در اقتصاد کشور خواهد بود، براساس آن تکالیف تمام دستگاه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال در اقتصاد ملی مشخص می‌شود.

پور ابراهیمی ادامه داد: در این گزارش کمیسیون اقتصادی با توجه به گستردگی دستگاه‌های متولی در این بخش  به شفاف‌سازی اقدامات در حوزه رمزارزها در کشور پرداخته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وظایف دستگاه‌های متولی و دخیل در حوزه رمزارزها در کشور تصریح کرد: وزارت ارتباطات مسئول فراهم‌سازی فضا و بستر در فضای مجازی، وزارت صمت متولی ارائه مجوز برای استخراج، وزارت نیرو متولی تامین برق، وزارت نفت مسئول تقویت حوزه نیروگاه‌ها، وزارت اقتصادی مسئول مدیریت و مقابله با پولشویی در حوزه اقتصادی و بانک مرکزی هم که باید نسبت به تصفیه تعهدات مربوط به تولیدکنندگان رمزارزها در کشور اقدام کند، از جمله دستگاه‌های متولی در امور رمزارزها هستند.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی تاکید کرد: همه این مسایل موجب شکل‌گیری فضایی کاملا مبهم در شرایط کنونی شده است و متاسفانه هیچ برنامه و دستورالعمل مشخصی در کشور برای تبدیل این ظرفیت به قوت در اقتصاد ملی وجود ندارد.

لینک منبعicana

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید