سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ماینرها گوش به زنگ taproot/ بزرگ‌ترین انفجار بیت کوین در ۴ سال...

ماینرها گوش به زنگ taproot/ بزرگ‌ترین انفجار بیت کوین در ۴ سال گذشته

زمان زیادی از آخرین به روزرسانی بیت کوین می‌گذرد و خبرهای بسیاری از یک آپدیت جدید با نام تپ رووت به گوش‌ می‌رسد که اخبار آن از مدت‌ها پیش استخراج کنندگان این ارز را هیجان زده کرده است.

به گزارش ارزنیوز؛ استخراج کنندگان بیت کوین روز شماری برای رویداد تپ رووت را آغاز کرده‌اند و از سوی دیگر طرفداران رمزنگاری نیز منتظر بزرگ‌ترین به‌ روزرسانی بیت کوین در طی چهار سال گذشته هستند.

مدت زمان طولانی است که شبکه بیت کوین شاهد یک به‌ روزرسانی اساسی نبوده و برای آخرین بار، در سال ۲۰۱۷، این به روزرسانی انجام شده است، زمانی که کاربران و سرمایه گذاران بیت کوین شاهد جدایی سگویت (segwit) بودند.

از آن زمان به بعد، ماینرهای بیت کوین در حال بحث بر سر ارتقای ریشه‌ای یا تپ رووت ( taproot) هستند. پیشنهاد این به روز رسانی در ژانویه ۲۰۱۸ توسط، گریگوری مکسول، توسعه دهنده نرم افزار، بیت کوین کر، ارائه شد. در اکتبر گذشته، تپ رووت با درخواست فعال سازی از سوی برنامه نویس پیتر ووایل، بیت کوین کر، به مخزن گیت هاب معرفی شد.

ظاهراً، تپ رووت می‌تواند به مقیاس بیت کوین کمک بسیاری کند تا معاملات این ارز دیجیتال خصوصی‌تر شوند. پروتکلی که در صورت اجماع، به کار گرفته می‌شود، یک سافت فورک است که اسکریپت‌های بلاکچین را برای معاملات محرمانه و پیچیده بهبود می‌بخشد.

گیت هاپ گزارش می‌کند: تپ رووت یک نسخه ارتقا یافته از پروتکل بیت کوین است که می‌تواند به عنوان یک سافت فورک استفاده شود. تپ رووت به کاربران اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند پیچیده را به عنوان یک معامله منظم برای بیت کوین حفظ کنند و حریم خصوصی بیشتری را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

برای ارتقاء شبکه، شرکت کنندگان باید بر طبق قوانین سنتی برای فعال سازی تپ رووت به توافق برسند و استخراج کنندگان نیز باید در یک بازه زمانی مشخص قوانین اجماع جدید را تصویب نمایند. در زمان نگارش این خبر، بیش از ده بلوک سیگنال‌دار برای فعال سازی تپ رووت استخراج شده‌اند.

هم‌ اکنون، سه استخر متمایز معروف به اف.2.پوول، فاندری و اسلاش پوول سیگنالینگ را آغاز کرده‌اند. اف.2.پوول (F2pool) در حال حاضر بزرگترین استخر استخراج بر مبنای هش ریت در شبکه بیت کوین است.

در حالی که تعداد زیادی از طرفداران ارز دیجیتال بیت کوین در مورد فعال سازی تپ رووت نظر مثبت داشته‌اند، اما مدتی است که نحوه ارتقا بیت کوین، با بحث و گفتگو بسیاری همراه شده است. شش روز پیش، در پستی که تحت عنوان وضعیت فعال‌سازی تپ رووت، توسط گریگوری مکسول، در رددیت منتشر شد، مکسول وارد بحث و جدل شدیدی با کاربران بر سر نحوه‌ی فعال‌سازی این آپدیت جدید شده‌ بود.

اما مدتی است که بیت کوین به روز رسانی را آغاز کرده و عموم مردم در مورد اجماع شرکت کنندگان در بلاکچین، پس از نبردهای سگویت ۲ ایکس در سال ۲۰۱۷، تردید دارند.

علی رغم اختلاف نظرها، بسیاری از مردم تصور می‌کنند که در صورت توافق درباره تپ رووت، این نسخه جدید در سال جاری به طور کامل اجرا خواهد شد. اما، پیت ریزو، سردبیر کراکن اف.ایکس، پس از شرکت در یک رویداد کلاب هاوس در ماه مارس، درباره موضوع اجماع تپ رووت نوشت: بله، درست است که اختلاف نظر وجود دارد، اما این موضوع شبیه بحث‌هایی که منجر به شکاف در شبکه شده باشد نیست.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید