چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار متا ماسک هشدار داد/ حمله‌ی ربات فیشینگ به حساب‌های کاربری

متا ماسک هشدار داد/ حمله‌ی ربات فیشینگ به حساب‌های کاربری

کیف پول محبوب متا ماسک از حمله‌ی یک ربات فیشینگ به سیستم این پلتفرم خبر داد. این ربات اطلاعات کلید شما را از طریق یک فایل گوگل داکس برداشت‌ می‌کند.

به گزارش ارزنیوز؛ ارائه دهنده کیف پول ارز دیجیتال متا مکس درباره یک ربات فیشینگ جدید که سعی در سرقت عبارات کلیدی کیف پول‌ها را دارد، به کاربران خود هشدار داده است.

در توئیتی که دوشنبه، 3 می منتشر شد، متا ماسک به کاربران هشدار داد که ربات سعی دارد کاربران را به سمت یک پورتال جعلی پشتیبانی فوری هدایت کند که در این پورتال از آن‌ها خواسته می‌شود تا اطلاعاتشان را به فرم گوگل داکس وارد کنند.

این فرم، عبارت بازیابی مخفی را از کاربران می‌پرسد که می‌تواند برای تولید مجدد کیف پول‌های رمزنگاری کاربران استفاده شود. متا ماسک اظهار داشت: در حقیقت سیستم پشتیبانی مبتنی بر گوگل داکس وجود ندارد و این ربات از کاربران می‌خواهد برای جلوگیری از کلاهبرداری از گزینه دریافت راهنما در برنامه متا ماسک پشتیبانی بگیرند.

متا ماسک همچنین کاربران را به گزارش کلاهبرداری‌های جعلی و خدمات آن تشویق کرد.

با وجود هشدار‌های جدی متا ماسک به کاربران، در خصوص ربات فیشینگ، به نظر می‌رسد پیش‌تر از برخی کاربران این کیف پول کلاهبرداری صورت گرفته است، یکی از کاربران این مجموعه در توییتر خود پرسیده است: یعنی راهی وجود ندارد تا رمز عبور خود را پس بگیریم؟

متا ماسک به دلیل محبوبیت زیاد یکی از اهداف اصلی برای هکرها و کلاهبرداران است. در تاریخ 27 آوریل، سازنده پشتیبان کیف پول،کونس نسیز، گزارش داد که این کیف پول به رکورد پنج میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است.

حملات فیشینگ یک روش مهندسی اجتماعی است که توسط کلاهبرداران برای جلب کاربران در انجام عملی که اطلاعات شخصی یا جزئیات حساب را نشان می دهد، استفاده می‌شود.

اما فقط کاربران مبتدی نیستند که ممکن است قربانی کلاهبرداری فیشینگ شوند. اخیرا کاربران لجر نیز با تلاش برای فیشینگ رو به رو شده‌اند، دو نقض عمده در سرورهای این شرکت منجر به درز اطلاعات شخصی از جمله آدرس‌های ایمیل، شماره تلفن‌ها و حتی آدرس‌های فیزیکی محل سکونت افراد شده است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید