چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار محبوبیت "متاماسک" به بهانه فرار از تورم

محبوبیت “متاماسک” به بهانه فرار از تورم

بر اساس گزارشات؛ تعداد کاربران کیف پول غیر متمرکز متا ماسک به 5 میلیون کاربر رسید که عمده‌ی آن‌ها از حساب‌های کشور نیجریه است.

به گزارش ارزنیوز؛ متا ماسک (MetaMask)، افزونه مرورگر و سرویس کیف پول مبتنی بر اتریوم، برای اولین بار ماهانه 5 میلیون کاربر فعال را در کارنامه خود به ثبت رسانده است، این یک نقطه عطف مهم در رشد برنامه‌های غیرمتمرکز است.

این افزایش صعودی در پذیرش تنها شش ماه پس از ثبت اولین تجمع 1 میلیون کاربر فعال متا ماسک صورت گرفت. از اکتبر سال 2020، این پلتفرم خدمات پنج برابر رشد کرده است.

جالب توجه است که محبوبیت متا ماسک در بخش (جنوب جهان) افزایش یافته است، عبارتی که اقتصادهای نوظهور در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی را توصیف می‌کند.

پذیرش موبایل متا ماسک به ویژه در ویتنام و نیجریه بسیار افزایش یافت. بر اساس گزارشات اخیر، نیجریه به عنوان مرکز عمده‌ای برای تصویب ارزهای رمزپایه، ظهور کرده است زیرا بیشتر شهروندان آن از بیت کوین و سایر دارایی‌های مجازی برای فرار از تورم و کنترل سرمایه استفاده می‌کنند.

مردم این ناحیه به طور فزاینده‌ای، از متا ماسک برای کسب درآمد اضافی یا سرمایه گذاری طولانی مدت بهره می‌برند. بسیاری از آن‌ها قادر به دسترسی به سیستم بانکی محلی خود نیستند و بنابراین به فن آوری جایگزین نیاز دارند تا به عنوان یک حساب پس انداز عمل کند.

متا ماسک فعالیت خود را در سال 2016 آغاز کرد. خدمات این کیف پول در اوج رونق دفی (DeFi) در سال 2020 از محبوبیت بیشتری برخوردار شد، زیرا سرمایه گذاران بیشتری از آن برای تأمین بودجه خرید رمزهای خود استفاده می‌کردند.

متا ماسک به تسهیل رشد دفی و به طور کلی تبادلات غیرمتمرکز کمک کرد. دفی همچنان یکی از  پر بحث‌ترین طرح‌های بازار ارزهای رمزپایه بوده که ارزش کل (TVL) آن در حدود 114 میلیارد دلار است. براساس داده‌های صنعت، تی.وی.ال در اوایل این ماه به بالای 123 میلیارد دلار رسید.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید