چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار محدودیت‌های چین فعالان حوزه ارز دیجیتال را فراری داد

محدودیت‌های چین فعالان حوزه ارز دیجیتال را فراری داد

در پی محدودیت‌های شدید دولت چین در خصوص تعطیلی مراکز پشتیبان و مرتبط با ارز‌های دیجیتال در این کشور، بسیاری از پلتفرم‌های مطرح این حوزه، در هفته‌های گذشته، تصمیم به خروج از چین گرفته‌اند که در میان آن‌ها نام صرافی مشهور هیوبی نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش ارزنیوز؛ بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مجله اوراق بهادار چین، بیش از ۲۰ شرکت مرتبط با ارزهای دیجیتال در پی دور جدید قوانین و مقررات سختگیرانه ضد ارزهای دیجیتال، در حال خروج از بازار این کشور هستند.

در میان آن‌ها نام بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال چین یعنی هوبی نیز به چشم می‌خورد.

صرافی هیوبی از کاربران خود خواسته است تا وجود خود را به سیستم عامل‌ها و کیف پول‌های دیگر منتقل نمایند و قول داده است که از ماه دسامبر فعالیت خود را در در کشور چین به طور کامل متوقف نماید.

علاوه بر آن، مقامات منطقه خود مختار چین، مغولستان داخلی، اخیرا ۱۰ هزار دستگاه را توقیف کرده و ۴۵ پروژه استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه را تعطیل کرده‌اند که از نظر تئوری باعث صرفه جویی در مصرف سالانه ۶.۵۸ میلیارد کیلووات ساعت برق می‌شوند؛ معادل سوزاندن ۲ میلیون تن زغال سنگ.

همچنین در ۲۴ سپتامبر، اسپارک پول (Spark Pool)، بزرگ‌ترین استخر استخراج اتریوم همانند ان‌بی ماینر (NBMINER) شرکت تولید‌کننده نرم‌افزار دستگاه‌های استخراج، تصمیم به قطع همکاری با کاربران چینی گرفته‌اند.

لینک منبعu.today

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید