جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار مدیر عامل بایننس: اتریوم در حال حاضر شبکه‌ای برای افراد پولدار است،...

مدیر عامل بایننس: اتریوم در حال حاضر شبکه‌ای برای افراد پولدار است، ولی به‌زودی این افراد فقیر می‌شوند.

مدیرعامل صرافی بایننس؛ چانگ‌پنگ ژائو، با اشاره به کارمزدهای بالای شبکه اتریوم، بیان کرد که اتریوم به بلاک چین افراد پول‌دار تبدیل شده است و وی دیگر از آن استفاده نمی‌کند.

به گزارش cryptopotato، ژائو در توییت تازه‌ی خود از کارمزدها به‌عنوان «پاشنه آشیل» اتریوم بیان کرد و افزود که تنها افراد ثروتمند قادر خواهند بود از اتریوم برای معاملات استفاده نمایند.

وی در این توییت نوشت:

در حال حاضر  ارز دیجیتال اتریوم شبکه‌ای برای افراد پول‌دار است، ولی به‌زودی این افراد فقیر خواهند شد.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا به حال، میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم همسو با رشد شدید قیمت اتریوم، افزایش یافته است. این میانگین از ۵ دلار به حدود ۱۵ دلار رسیده است. طبق داده‌های «وای‌چارتز» (ycharts)، ۴ روز پیش؛ میانگین کارمزدهای اتریوم تا اوج ۴۰ دلاری هم پیش رفته بود.

این عدد فقط برای تراکنش‌های عادی شبکه است، در حالی که معامله‌گران حوزه دیفای و افرادی که در بحث کشت سود فعالیت می‌کنند، با کارمزدهایی گاهاً بالای ۱۰۰ دلار سر و کار دارند. نکته حائز اهمیت اینجاست که این معامله‌گران به‌صورت روزانه با این پلتفرم‌ها سر و کار دارند و مجبورند روزانه چنین مبلغی پرداخت کنند.

ژائو در توییت دیگری عنوان کرد که دیگر از شبکه اتریوم استفاده نمی‌کند. صرافی بایننس در حال توسعه دو پروژه است که به‌شکل مستقیم با دو مورد از بزرگترین بلاک چین‌های موجود رقابت می‌کند.

بایننس چین طوری طراحی شده است که با حداقل کارمزد، تراکنش‌هایی بسیار سریعی برای کاربران ارائه کند. پروژه‌ی زنجیره‌ای هوشمند بایننس (BSC)، دومین پروژه‌ی این شرکت است که امکان اجرای قراردادهای هوشمند را برای کاربران مهیا می‌نماید. این زنجیره به نسبت اتریوم ارزان‌تر و کارآمدتر توصیف شده است.

ظهور پروژه‌هایی مثل پولکادات، زنجیره هوشمند بایننس و کاردانو، نشانه‌ای از تقاضای کاربران مبنی بر‌جایگزینی اتریوم است. دیروز هم شاهد عبور کاردانو از بایننس کوین و تبدیل‌شدن آن به سومین ارز دیجیتال برتر بازار ارزهای دیجیتال بودیم.

کاردانو هم مثل زنجیره‌ی هوشمند بایننس، پروژه‌ای است که امکان اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می‌نماید. هزینه‌ی کم، کارایی بالا و امنیت از جمله‌ ویژگی‌های بلاک چین کاردانو هستند. البته که نباید فراموش نمود که طراحی کاردانو پیچیده‌تر است و رسیدن به فاز نهایی آن زمان طولانی‌تر نیاز دارد.

اتریوم هم در این مدت بیکار ننشسته است. توسعه‌دهندگان اتریوم به‌دنبال آن هستند که تا زمان راه‌اندازی کامل اتریوم ۲، از راه‌کارهای لایه‌ی دوم برای غلبه بر مشکل کارمزدها استفاده نمایند. به‌گفته‌ی ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، با راه‌اندازی کامل اتریوم ۲، شبکه اتریوم قادر خواهد بود در هر ثانیه هزاران یا حتی صدها هزار تراکنش را پردازش کند.

شاید با عملیاتی‌شدن اتریوم ۲، این شبکه بار دیگر به بلاک چین افرادی که ثروتمند نیستند تبدیل شود و میلیاردرهایی مثل ژائو باز هم از آن استفاده نمایند.

منبع:

https://cryptopotato.com/binance-ceo-ethereum-for-rich-guys/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید