سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه آموزش مزایای مهم IEO در مقایسه با ICO

مزایای مهم IEO در مقایسه با ICO

مزایای مهم IEO در مقایسه با ICO

IEO ، در مدت زمان کوتاهی موفق شد به شهرت بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال برسد . به صورتی که از دید تعداد زیادی از کارشناسان بازار ؛ این راه از معرفی ارز جدید ، بسیار کارآمدتر از روش‌های موجود دیگر می‌باشد.
امروز‌IEOها پرچم‌دار جمع‌سپاری در فضای کریپتو هستند!!!

ولی آیا واقعا IEO می‌تواند جایگزین خوبی برای برطرف‌سازی مشکلات ICO باشد؟

یکی از مزایای IEO، جلب ساده اعتماد افراد است.

زیرا جمع‌آوری سرمایه روی پلتفرم یک صرافی ارز دیجیتال صورت گرفته و این صرافی هر پروژه‌ای که قصد جمع‌آوری سرمایه از طریق پلتفرم او را داشته باشد، با دقت زیادی بررسی می‌کند، یا به‌عبارتی دیگر صرافی‌ها برای حفظ اعتبار و نام خود همه ‌چیز را به دقت بررسی می‌کنند.

هر پروژه‌ای نمی‌تواند بدین طریق سرمایه جذب کرده و باید یکسری شاخص‌های کیفی را داشته باشد. این کار سرمایه‌گذارانی را که قصد شرکت در جمع‌سپاری را دارند چندین مرحله جلو انداخته و اعتماد بیشتری به آنها می‌دهد.

هم‌چنین عرضه اولیه صرافی IEO می‌تواند پروژه‌های کلاه‌برداری (Scam) و مشکوک را نیز حذف کند و شما در خرید IEO از صرافی قرارداد هوشمند خود را از طریق صرافی می‌بندید و صرافی مدیریت کامل بر روی کیف پول‌ها، قراردادها و فروش توکن دارد.

صرافی در داخل پلتفرم ، به شکل مداوم ، کاربران را از زمان رویداد IEO ، باخبر می‌کند. به طوری که در قسمت‌های مختلف صرافی ، اسلایدرهایی برای معرفی این رویداد و ارز مربوط به آن ، برای کاربران نشان داده می‌‎شود. به این خاطر معمولا مشاهده می‌کنیم که اکثر کاربران صرافی در این رویدادها مشارکت می‌کنند!

از طرفی نیز اگر صرافی مجری IEO ، یکی از بااعتبارترین صرافی‌های بازار به شمار‌آید، در جذب تعداد زیادتری از افراد تاثیرگذار است و تعداد زیادی از افراد به خاطر ارزش و اعتبار خود صرافی ، با دید مثبتی به این نوع از رویدادها نگاه می‌کنند.

قرار گرفتن یک IEO در صرافی به نفع IEO هم هست، چون ازین طریق خیلی ساده برای آن‌ها بازاریابی می‌شود و مشتریان آن صرافی در جریان وجود آن توکن قرار می‌گیرند.

از آنجایی که لیست شدن در صرافی یکی از موارد معامله در عرضه اولیه صرافی است، پس از جمع‌سپاری، معمولا توکن‌های مربوط به استارتاپ در صرافی لیست می‌شوند. یکی از علل مهم افزایش بی‌رویه نرخ بایننس کوین، همین مسئله بود.

اغلب صرافی‌ها کاربران را مجبور می‌کنند که فقط با ارز دیجیتال صرافی (مثل BNB در IEO شرکت کنند. این مسئله موجب می‌شود تا تقاضا برای ارز دیجیتال صرافی زیاد شود و نرخ آن به شدت افزایش پیدا‌ کند.

زمانی وجود داشت که عرضه اولیه سکه را مترادف کلاه‌برداری، تقلب و دروغ دانسته و این فضا در چشم سرمایه‌گذاران با ترس از از دست دادن (FOMO) پر شده بود و از طرفی اغلب پروژه‎‌هایی که از طریق ICO سرمایه جذب کردند، کلاه‌بردار بودند و پول سرمایه‌گذاران را به تاراج بردند.

درپی این جریانات جمع کثیری از نهادهای مالی در کشورهای بزرگی ازجمله چین، ICOها را ممنوع اعلام کردند!!
در حالی که IEO به نظر می رسد یک جایگزین امن تر و کارآمد تری به جای ICO ها است، هزینه های مربوط به فروش توکن ها نیز می تواند برای استارتاپ ها بالا باشد.

پس از فروش دسته جمعی ، صرافی ها لیستی از سکه های استارت آپ را لیست می کند. هزینه های لیست بندی گاها می تواند به ۲۰ بیت کوین برسد، در حالی که صرافی می تواند ۱۰٪ از توکن شرکت های جمع آوری کمک مالی را برداشت کند.

برای شرکت در یک IEO دو شرط مهم وجود دارد:

بعد از اینکه IEO مدنظر خود را یافتید باید بفهمید که کدام صرافی ها میزبان فروش جمعی هستند. سپس ثبت یک حساب کاربری در صرافی ارزهای دیجیتالی و کامل کردن مراحل تأیید KYC و AML است.

پس از انجام این مرحله، ارزهای دیجیتالی را که می توانید برای کمک به IEO استفاده کنید را بررسی کنید و حساب خود را با سکه ای که در فروش جمعی پذیرفته شده است، پر کنید.

آخرین مرحله صبر کردن تا زمانی که برای کاربران ایرانی به علت تحریم‌های بین‌المللی شرکت در طرح‌ها ممکن نیست زیرا نیاز به احراز هویت کامل دارد و در بیشتر صرافی‌های عظیم اسم ایران برای احراز هویت وجود ندارد.

لینک منبع :

  • https://mihanblockchain.com/ieo-vs-ico/
  • https://blog.tetherland.net/what-is-ieo/
  • https://coiniran.com/initial-exchange/
  • https://coinsara.com/what-is-an-initial-exchange-offering-ieo-and-how-it-differs-from-ico/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید