جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار مسابقه یک میلیون دلاری NFT با داوری اسنوپ داگ

مسابقه یک میلیون دلاری NFT با داوری اسنوپ داگ

صندوق VC در طرح جدید خود از برگزاری مسابقه ای با داوری اسنوپ داگ، مارک کوبان و دیگر افراد مشهور جهت انتخاب برترین ایده‌های توکنی خبر داد.

به گزارش ارزنیوز؛  Sound Venturesfi، یک صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر متشکل از افراد مشهور، چون موسیقی دانان و چند میلیاردر معروف، در نظر دارد تا حداقل یک میلیون دلار برای مبتکرانه‌ترین ایده‌های توکنی غیر مثلی یا NFT طی هفته آینده ارائه کند.

این رویداد که در تاریخ 5 آوریل علنی شد، علاقه مندان را از سراسر جهان دعوت می‌کند تا پروژه NFT خود را به تیمی متشکل از 8 داور و تا قبل از 12 آوریل ارسال کنند. طبق صفحه رسمی این مسابقه، عنوان شده است که مهم نیست این ایده‌ها تنها در مرحله‌ی  اولیه ایده پردازی هستند یا تبدیل به پروژ‌ه‌ای موجود در بازار شده باشند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که برندگان مسابقه فرصت همکاری طولانی مدتی را  با Sound Ventures خواهند داشت.

در این اطلاعیه آمده است که افراد متقاضی باید علاقه مند به ساختن یك پروژه‌ی شركتی در طولانی مدت نیز باشند. حداکثر 30 نامزد نهایی در تاریخ 21 آوریل  برای شرکت در این مسابقه انتخاب می‌شوند.

افراد انتخاب شده ممکن است نیازی به پذیرش سرمایه گذاری نداشته باشند یعنی هیچ شرایط مشخصی برای نحوه توزیع سرمایه وجود ندارد. در نتیجه مبلغ و شرایط سرمایه گذاری براساس هر ایده متفاوت خواهد بود.

مشخص نیست که از بین 30 نامزد نهایی چند پروژه انتخاب خواهد شد، اما صفحه مسابقه نشان می‌دهد که مبلغ سرمایه گذاری در کل پروژه‌های انتخاب شده می‌تواند بیش از 1 میلیون دلار باشد.

اشتون کوچر و گای اوزاری، بنیانگذاران Sound Ventures ، با 6 داور دیگر از جمله مالک NBA دالاس ماوریکس و میلیاردر مشهور مارک کوبان، خواننده رپ Snoop Dogg، هنرمند EDM 3LAU ، سرمایه گذاران حوزه NFT، Whale Shark و   Metakovanو همچنین بنیانگذار سرمایه Scalar، لینا زی در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

اگر چه Whale Shark و Metakovan، به اندازه‌ی باقی داوران شناخته شده نیستند، اما از تاثیر گذار ترین افراد در فضای NFT به شمار می‌آیند. Whale Shark اخیراً مجموعه NFT خود را پایه گذاری کرده و به سرمایه گذاران دیگر اجازه می‌دهد تا خرید‌های خود را با این مجموعه انجام دهند پروژه وی در حال حاضر به طور تقریبی 23 میلیون دلار سقف بازار دارد. از سوی دیگر Metakovan یا Vignesh Sundaresan برنده ماه گذشته حراج 69 میلیون دلاری اثر هنری Beeple Christie’S و یک مجموعه دار برجسته NFT است.

این مسابقه توسط بنیانگذاران Sound Ventures، بازیگر معروف اشتون كاچر و مدیر استعدادیابی گای اوزاری راه اندازی شده است. مشتریان اوزاری چون U2 و مدونا شرکای تجاری طولانی مدت این مجموعه نیز هستند. این زوج همچنین شرکت VC A-Grade Investments را اداره می‌کنند که دارای سابقه پشتیبانی از پروژه‌های موفقی مانند Airbnb ، Foursquare ، Shazam ، SoundCloud ، Spotify و Uber نیز هست.

اشتون کوچر قبلاً در بخش NFT یک نسخه دیجیتال از یک خط نوت بوک را در اوت سال 2020 به حراج گذاشت. اثر هنری وی تحت عنوان چشم بیننده یا the eyes of the beholder در حراجی به قیمت 20 ETH (به ارزش فعلی 42600 دلار) فروخته شد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید