سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه آموزش آلت کوین‌ها معرفی بهترین ICOها intial offering coin

معرفی بهترین ICOها intial offering coin

سال ۲۰۱۷ برای پیشنهادات اولیه سکه یک سال باورنکردنی بود. طبق گزارش‌های مختلف‌، میزان کل بودجه‌ی جمع آوری شده از طریق ICOs در سال ۲۰۱۷ معادل ۴ میلیارد تا ۵.۶ میلیارد دلار بوده است. در پایان سال ۲۰۱۶ ، این رقم فقط ۲۲۵ میلیون دلار بود.

گفته می‌شود؛ طبق همان گزارش‌ها  کمتر از نیمی از کل ICO های برگزار شده در سال ۲۰۱۷ در واقع موفق عمل کرده‌اند، در حالی که ۲۵ درصد از کل مبلغ فقط توسط ۱۰ پروژه جمع شده است. این آمار یک بار دیگر ثابت می‌کند که سرمایه‌گذاران بالقوه باید هنگام انتخاب یک استارت‌آپ برای سرمایه‌گذاری بسیار محتاط باشند.

در این بخش از راهنمای ما در مورد ICO ، در مورد ۵  آی سی یو موفق بحث خواهیم کرد. با این حال‌، همان‌طور که این راهنما برای سرمایه گذاران ایجاد شده است‌، نه استارتاپ‌ها‌، ما روی پروژه‌هایی با بیشترین بازده سرمایه گذاری (ROI) تمرکز خواهیم کرد. به بیان ساده‌، ROI میزان بازده سرمایه‌گذاری را نسبت به هزینه سرمایه‌گذاری مذکور اندازه‌گیری می‌کند.

۱. ان اکس تی (NXT )

ان اکس تی یکی از قدیمی‌ترین پروژه‌های مرتبط با بلاک چین است که در این حوزه وجود دارد. اعلامیهی رسمی در تالار گفتمان BitcoinTalk  در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳ توسط توسعه دهنده‌ای ناشناس  که ادعا کرد عضو باسابقه‌ی انجمن است‌، با استفاده از یک حساب جدید برای ناشناس ماندن تلاش کرد.

در این اطلاعیه‌، ان اکس تی به عنوان نسل جدیدی از بیت کوین توصیف شد‌ که به منظور بهبود برخی از ویژگی‌های بیت کوین‌ و حل برخی از مشکلات آن مانند بلاک چین متورم و تغییر الگوریتم استخراج اثبات سهام ایجاد شد.

کمپین تأمین مالی سرمایه در انجمن نیز برگزار شد. در پایان آن‌، توسعه دهنده‌ای ناشناس موفق به جمع آوری حدود ۱۶ هزار و ۸۰۰ دلار بیت کوین شد و یک توکن توزیع کرد. بنابراین ارزش رمز NXT در طول ICO فقط ۰.۰۰۰۰۱۶۸ دلار بود. در زمان نوشتن این کد‌، این توکن با قیمت ۰.۲۱۳ دلار معامله می‌شد و سودهای نجومی را برای سرمایه‌گذاران اولیه خود ایجاد می‌کرد، آن را به سودآورترین رمز ICO تاکنون در ارزیابی‌های بازار تبدیل کرده بود.

امروزه NXT یک پلتفرم کاملاً پیشرفته بلاک چین است. ان اکس تی  یک مجموعه ابزار مدولار در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد‌، که به آنها امکان می‌دهد برنامه‌های مربوط به بلاک چین خود را بسازند. این پلتفرم همچنین دارای تبادل دارایی ، سیستم پیام رسانی و بازار خاص خود است.

۲. آیوتا (IOTA)

نام پروژه بر اساس اصطلاح IoT یا «اینترنت اشیا» ساخته شده است. این اصطلاح برای توصیف آینده‌ای متصور استفاده می‌شود که در آن مواردی مختلف‌، مانند لوازم خانگی‌، اتومبیل‌، ارائه دهندگان خدمات خودکار و غیره با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. به عنوان مثال‌، یک یخچال هوشمند با قابلیت سفارش مجدد به صورت خودکار برخی از محصولات و پرداخت خودکار هزینهی آن. آیوتا قصد دارد توکنی برای چنین معاملات فراهم کند.

علاوه بر این‌، آیوتا تنها رمز ارز اصلی است که در واقع از بلامک چین کامل برای انجام معاملات استفاده نمی‌کند. در عوض‌، روی سیستمی بنام (The Tangle) اجرا می‌شود. این سیستم از کاربران خود می‌خواهد که معامله را دقیقاً به صورت  همان کاری که انجام می‌شود، تأیید کنند. این موضوع مسئله مقیاس پذیری را حل می‌کند‌، که یکی از مهم‌ترین مشکلات بسیاری از شبکه‌های ارز دیجیتال است و امکان انجام معاملات بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای را فراهم می‌کند.

تمامی این موضوعات باعث می‌شود آیوتا یک پروژه نوآورانه و برجسته باشد. علاوه بر این‌، هدف آن ارائه خدمات به یک بازار کاملا جدید است‌، هدف این ارز دیجیتال پیشرفت در آینده بوده و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند. بنابراین‌، حدس این  که ببینیم چرا این ICO در پایان سال ۲۰۱۵ برگزار شد زیرا این ارز توانست بیش از ۴۰۰ هزار دلار جمع آوری کند. همه یک میلیارد توکن IOTA با کمتر از ۰.۰۰۱ دلار فروخته شد. این روزها معاملات در حدود ۱.۸ دلار انجام می‌شود.

۳. intial offering coin (Neo)

نئو پروژه‌ای است که اغلب با عنوان (China’s Ethereum) شناخته می‌شود. ارز دیجیتال ٰنئو از برنامه‌های قرارداد هوشمند استفاده می‌کند‌، اما تجارت غیرمتمرکز ، دارایی‌های دیجیتالی و شناسایی را به این مجموعه اضافه می‌کند.

توسعه‌دهندگان چینی در حال ایجاد بلاک چینی هستند که اثبات قانونی مالکیت را داشته و توسط جامعه‌ی گسترده‌تر‌، نه فقط جامعه ارزهای دیجیتال پذیرفته شود.

هیچ کدام از خریداران ارز دیجیتال نئو نسبت به خرد آن حتی شک‌ هم کردند زیا این ارز دیجیتال پشتیبان‌های بزرگی مانند علی بابا و مایکروسافت داشت. نئو در اکتبر ۲۰۱۵ موفقیت بزرگی به دست آورد‌، آنها ۱۷.۵ میلیون توکن فروختند که ۵۵۶ هزار ۵۰۰ دلار جمع شد. یک سال بعد‌، در سپتامبر ۲۰۱۶ ، نئو فروش مردمی دوم را انجام داد که طی آن ۲۲.۵میلیون توکن فروختند و بیش از ۴.۵ میلیون دلار جمع کردند.

قیمت اصلی ICO توکن نئو۰.۰۳۲ دلار بود. در زمان نگارش این مقاله (در سایت کوین تلگراف)‌، ارز دیجیتال با قیمت ۱۲۰.۳۸ دلار معامله شد. این رمز در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ در بالاترین حد خود قرار داشت و با قیمت ۱۶۲.۱۱ دلار معامله شد.

۴. اتریوم (Ethereum)

هر فردی که حتی اگر علاقه‌ی کمی به ارزهای دیجیتال داشته باشدٰ‌، نام اتریوم را شنیده است. اتریوم یک پلتفرم دفتر  کل منبع باز توزیع شده‌ی عمومی است که به کاربران خود امکان ایجاد و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) و همچنین پیاده‌سازی و استفاده از قراردادهای هوشمند را می‌دهد.

مغز متفکر این پلتفرم‌، ویتالیک بوترین شاید شناخته‌شده‌ترین فرد و به نوعی یک پسر  موفق برای کل جامعه ارزهای دیجیتال باشد. علاوه بر این‌، از طریق Enterprise Ethereum Alliance ، این پلتفرم با همکاری صدها مشتری بزرگ‌، از جمله بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان‌، در جهت اجرای فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند در تجارت در سراسر جهان کار می‌کند.

ICO  اتریوم در تابستان سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد. در کل، این پروژه یک موفقیت بزرگ بود، تیم اتریوم موفق شد ۱۵.۵ میلیون دلار سرمایه جمع کند‌، ۵۰ میلیون توکن با قیمت ۰.۳۱۱ دلار برای هر رمز به فروش برساند.

۵. اسپکتر کوین (Spectrecoin )

اسپکتر کوین یکی از چندین شبکه ارز رمزنگاری شده است که حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن بیش از هر چیز دیگری در آن اهمیت دارد. برای رسیدن به این هدف‌، اسپکتر کوین ترکیبی از بلاک چین و طرح امضای حلقه توکن استفاده می‌کند.

در علم رمزنگاری‌، امضای حلقه نوعی امضای دیجیتالی است که توسط هر عضوی از گروهی از کاربران که هر کدام دارای کلیدی هستند‌، انجام می‌شود. ردیابی اینکه کدام عضوی خاص از گروه برای معامله امضا کرده است غیرممکن است. علاوه بر این‌، هر گروه از کاربران می‌توانند به عنوان چنین گروهی بدون تنظیمات اضافی استفاده شوند.

برخلاف اکثر شبکه‌های رمز ارز دیگر ، اسپکتر کوین از شبکه Tor برای افزایش حریم خصوصی در سطح شبکه استفاده می‌کند. همه‌ی نودها منحصراً از طریق Tor با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند‌، به این معنی که معاملات اسپکتر کوین قبل از رسیدن به مقصد از طریق «واسطه‌ها» انجام می‌شود‌، بنابراین با تمامی این وجود تراکنش‌ها غیرقابل ردیابی می‌شوند. این شبکه حتی روشی را برای مخفی کردن این واقعیت که Tor از طریق فناوری به نام OBFS4 استفاده می‌کند ، ارائه می‌دهد.

۶. استراتیس (Stratis )

استراتیس پروژه‌ای است که راه‌حل‌های پایان برای توسعه‌، آزمایش و استقرار برنامه‌های بلاک چین برای مشاغل در سراسر جهان ارائه می‌دهد. شعار اصلی این پروژه « ما استفاده از بلاک چین را برای شما آسان می‌کنیم» است. در واقع‌، این شرکت نوپا یک پلتفرم ایجاد کرده است که کاملاً با دات نت و سی شارپ سازگار است. با انجام این کار‌، آن‌ها موفق شدند.

اول از همه‌، پروژه آن‌ها در واقع مورد توجه همه شرکت‌های بزرگ خارج از کشور قرار گرفت که از محصولات مایکروسافت استفاده می‌کنند. در مرحله‌ی دوم‌، مایکروسافت در واقع Stratis ‘Blockchain-as-a-service (BaaS) را به سرویس ابر Azure خود اضافه کرد که هدف آن مشاغل مایل به ایجاد راه‌حل‌های داخلی بلاک چین است.

با چنین پشتیبانی قاطع مایکروسافت ، Stratis ’ICO همیشه موفق بود. این پروژه موفق به جمع آوری ۶۱۰ هزار دلار شد. توکن ها به قیمت ۰.۰۰۷ دلار فروخته شدند‌، در حالی که ارزش فعلی آنها ۷.۴۵ دلار است. استراتیس در تاریخ 8 ژانویه 2018 به بالاترین رقم 21.21 دلار رسید.

۷. آرک (Ark)

ماهیت آرک در مورد ادغام و همکاری است. هدف اصلی آن‌ها ایجاد یک اکوسیستم کامل از بلاک چین مرتبط است‌، و اساساً آن‌ها را در یک «شبکه تار عنکبوتی استفاده» بزرگ جمع می‌کند. این پروژه به دنبال ادغام سایر ارزهای دیجیتال در بلاک چین خود است.

به اندازه کافی جالب توجه است‌، این پروژه از طریق و از طریق همکاری مشترک و غیرمتمرکز است: دارای ۱۷ عضو اصلی از ۱۱ کشور مختلف است.

این پروژه ICO خود را در ماه نوامبر تا دسامبر ۲۰۱۶ برگزار کرد و تقریباً ۹۵۰ هزار دلار درآمد کسب کرد. قیمت ICO توکن آن فقط ۰.۰۱ دلار بود. در حال حاضر ، قیمت آن ۳.۷۷ دلار است. در تاریخ ۱۰ ژانویه ، این توکن توانست رکورد تمام مدت خود را به ۱۰.۲۰ دلار برساند.

۸. لیسک (Lisk)

لیسک اولین پلتفرم مدولار مبتنی بر بلاک چین در جهان است. معنای آن این است که این شبکه دارای زنجیره اصلی است  زنجیره‌ای که در حال حاضر میزبان ارز LSK است و پس از فعال شدن کامل سیستم عامل‌، به مرکزی برای همه‌ی زنجیره‌های جانبی تبدیل خواهد شد. Sidechains بسیار شبیه به بلاک چین خصوصی هستند‌، می‌توان آنها را به راحتی با ابزارهای لیسک ساخت و تنظیم کرد.

این پلتفرم به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های خود را بسازند‌، آ‌نها را در زنجیره های جانبی سفارشی شده خود قرار دهند و حتی ICO ها را در اختیار داشته باشند. از همه مهم‌تر‌، برنامه‌های لیسک برای اکثر توسعه دهندگان گزینه اول طبیعی هستند‌، زیرا با استفاده از Javascript ساخته می‌شوند.

این پروژه بسیاری از بازیکنان مشهور از اتریوم را در اختیار دارد‌، بنابراین‌‌، ICO آنها یک موفقیت شگفت آور بود. این کمپین که در فوریه و مارس ۲۰۱۶ برگزار شد‌، ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برای تیم لیست به ارمغان آورد. این توکن به قیمت ۰.۰۷۶ دلار فروخته شد و اکنون ارزش آن ۲۰.۲۴ دلار است. بالاترین میزان آن ۳۸.۸ دلار بود که در ۷ ژانویه ۲۰۱۸ تنظیم شد.

تیم پشتیبان اسپکتر کوین (به طور طبیعی ، کاملا ناشناس هستند) ICO خود را از ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ تا ۶ ژانویه ۲۰۱۷ برگزار کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید