جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ممنوعیتی برای رمزارزها در کشور هند وجود نخواهد داشت

ممنوعیتی برای رمزارزها در کشور هند وجود نخواهد داشت

وزیر اقتصاد و دارایی هند در مصاحبه با CNBC اعلام کرد: جهان به سرعت درحال تغییر توسط تکنولوژی است و ما نمی‌خواهیم ذهن و دید خود را بسته نگه داریم؛ تدابیر مناسب برای موضوع رمزارزها درحال اتخاذ هستند.

به گزارش ارزنیوز؛ خانم Nirmala Sitharaman، وزیر اقتصاد و دارایی هند صبح امروز در مصاحبه با CNBC اعلام کرد: اخباری که در رابطه با ممنوعیتِ کلّیِ فعالیت رمز ارزها در هند منتشر شده، بیشتر جنبه‌­ی اغراق دارد. وی ذکر کرد که مذاکرات در این رابطه درحال انجام است و شخصاً به نتیجه­ی این مذاکرات خوش­بین است.

وزیر اقتصاد هند در ادامه­‌ی صحبت‌­هایش افزود: مذاکرات متعددی با Reserve Bank درحال انجام است و قطعاً این نهاد، نحوه­ و چگونگی برنامه­ریزی برای تنظیم مقررات در رابطه با ارزهای غیر رسمی (رمز ارزها) را خواهد سنجید. ما قصد داریم تمام تدابیر لازم در رابطه با دنیای رمز ارزها را اتخاذ کنیم.
او هم­چنین اعلام کرد که این مقررات، به شدت و سختیِ چیزی که اخیراً در اخبار اعلام شده، نخواهد بود و مسئولین مربوطه، برعکس اخبار جسته­گریخته­ای که از سراسر جهان مخابره می­شوند، با دیدی عمیق و موضعی اصولی با این مسئله برخورد خواهند کرد.

خانم Nirmala Sitharaman این نکته را نیز یادآور شد که جهان به سرعت درحال تغییر توسط تکنولوژی است و ما نمی­خواهیم ذهن و دید خود را بسته نگه داریم؛ تدابیر مناسب برای موضوع رمزارزها درحال انجام هست.

اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی هند بدون شک منبعی برای راحت شدن خیال کسب و کارهای مرتبط با رمز ارزها، کاربران و سرمایه­ گذاران این حوزه در دومین کشور پرجمعیت جهان است. اوایل ماه میلادی جاری، گزارشی از Bloomberg در رابطه با اظهارات وزارت ارشد مالی هند منتشر شد که در آن گفته شده بود این کشور تمامی رمز ارزها را ممنوع خواهد کرد.

این ممنوعیت احتمالی، موج عظیمی از انتقادات را از طرف تمام جامعه­‌ی فعال در زمینه­‌ی رمز ارزها به دنبال داشت که در آن چنین تصمیمی، مشابه ممنوع کردن اینترنت اعلام شده بود. برخی از کمپانی­ها از این اخبار بی اساس و منبع برای مطرح شدن خودشان استفاده کردند و البته هر روز با سرعت بیشتری به این اقدام ادامه می­دادند.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید