چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار ممنوعیت ناگهانی فروش NFTهای کمیک مارول و دی سی گریبان‌گیر خالقان آثار...

ممنوعیت ناگهانی فروش NFTهای کمیک مارول و دی سی گریبان‌گیر خالقان آثار شد

بر‌اساس گزارش منتشر شده از سوی بلومبرگ، دو کمپانی پر آوازه مارول و دی سی تصمیم دارند تا با ایجاد ممنوعیت برای خالقان آثار خود، جهت انتشار توکن‌های غیر‌مثلی، سیاست‌های سخت گیرانه‌ای را در بدو ورود به حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتال اتخاذ نمایند.

به گزارش ارزنیوز؛ با استناد به خبرگزاری بلومبرگ، دو شرکت محبوب در ساخت کمیک‌های مصور ابرقهرمانی، مارول (Marvel) و دی سی (DC)، با ورود به فضای توکن‌های غیر‌مثلی سیاست جدیدی را اتخاذ کرده‌اند که به موجب آن، از این پس، هنرمندان شاغل در این دو کمپانی اجازه‌ی فروش قانونی توکن‌های غیر‌مثلی (NFT) آثار خود را نخواهند داشت.

این دو شرکت قصد دارند تا با استفاده از مجموعه بزرگ کتاب‌های مصور خود فعالیت‌شان را در عرصه توکن‌های غیر‌مثلی گسترش دهند و بازار جدیدی برای این آثار کلکسیونی ایجاد کنند.

گفته می‌شود که این اقدام ممکن است در آینده خالقان این آثار هنری را از یک منبع درآمد مهم و اساسی محروم نماید.

 شرکت مارول در ماه آگوست، پیش از انتشار این خبر، اقدامات بسیاری را برای ورود به فضای دارایی‌های دیجیتال انجام داده بود و کلکسیون‌های دیجیتالی شخصیت مرد عنکبوتی را در همان زمان به فروش رساند.

از سوی دیگر اختلاف نظرهای بسیار بر سر عدم پرداخت حقوق قابل توجه به هنرمندان کمیک بوک، از موفقیت رسانه‌های مشتق شده، مانند فیلم‌های هالیوودی ساخته شده بر اساس ابرقهرمانان آن‌ها، وجود دارد.

با این حال، بلومبرگ در گزارش دیگر خود بیان کرده است: مارول قصد دارد فرصت‌های ثانویه را برای هنرمندان و سازندگان این کمپانی در پلتفرم (VeVe) فراهم کند. این مجموعه اعلام کرده‌ است که، تا آغاز سال 2022 تمامی توکن‌های غیر‌مثلی و رسمی این شرکت در سایت (VeVe) در دسترس عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید